Plaża Playa Rincon - dojazd do z Samany i Las Terrenas

Playa Rincon, Dominikana

Playa Rincon - jedna z najpiękniejszych plaż Dominikany.


Playa Rincon uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż Dominikany. Często znajduje się nawet w rankingach najpiękniejszych plaż świata. Playa Rincon to najpiękniejsza plaża, na której byłem. Bajkowa, oddalona od zgiełku miasta i pozbawiona turystów.

Playa Rincon znajduje się na krańcu Półwyspu Samana. O tym jak na niego dojechać dowiesz się z artykułu Samana – przewodnik turystyczny. Do Playa Rincon dojedziemy guagua z miejscowości Samana (którego pełna nazwa to  Santa Barbara de Samana) oraz Las Terranas, najpopularniejszych miejscowości półwyspu.

Z miasta Samana do Playa Rincon dojedziemy guagua z placu niedaleko sklepu spożywczego „Mimasa” (mapa Google Maps z zaznaczonym placem). Koszt przejazdu to 100 RDS, około 45 minut jazdy.

Dojazd z Las Terranas do Playa Rincon jest bardziej czasochłonną sprawą. Ruszamy z placu przy samej plaży (mapa Google Maps z zaznaczonym placem). Najpierw musimy dojechać do Samany  (100 RDS, 1,5h jazdy, 8 razy między 7:15 rano do 17:00) i dopiero stamtąd jechać do Play Rincon, co oznacza, że przejazd w jedną stronę, zajmie około 2,5h).

Guagua zatrzymuje się w malutkiej wsi Rincon, która położona jest 2 km od plaży. Wieś położona jest na wzniesieniu, widać, w którą stronę trzeba iść. Jeżeli chcemy, możemy tę odległość przejechać motorem z kierowcą – sporo osób będzie Cię do tego namawiać. Cena 100 RDS za osobę. Po wejściu z drogi na plażę, skręcając w lewo i idąc około 400 metrów, znajdziemy restauracje-bar na plaży, który otwarty jest nawet po sezonie.

Guagua kursują codziennie od rana, ostatni guagua z Playa Rincon do Samany jest o 16:00 (sprawdzone). Tak mówi internet, na miejscu słyszeliśmy, że chyba jeżdżą też później, do 17:00, albo 18:00, ale nie sprawdziliśmy tego – jeżeli wiesz więcej, zapraszamy do napisania komentarza.

Przeczytaj także: Dominikana - przewodnik turystyczny, Haiti - przewodnik turystyczny,


Tagi: Dominikana   Playa Rincon  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ