El Limon - wycieczka i dojazd do El Limon z Samany i Las Terrenas

Wodospad El Limon w Dominikanie

Santo Domingo - stolica Dominikany.


Wodospad El Limon to jedna z największych atrakcji Dominikany. To piękny i ogromny (52 metry) wodospad, położony między miejscowościami Las Terranas a Samana. Mimo, że w obu miejscowościach miejscowi będą naciskać nas na wykupienie wycieczki, w rzeczywistości z łatwością zorganizujemy wyjazd na własną rękę.

Zarówno z miasta Samana (którego pełna nazwa to  Santa Barbara de Samana) jak i z Las Terranas do wodospadu El Limon dojedziemy guagua, czyli lokalnym środkiem transportu. Trzeba tylko wiedzieć, skąd pojazdy ruszają w drogę. Dla Samany będzie to plac niedalego sklepu spożywczego „Mimasa” (mapa Google Maps z zaznaczonym placem). Koszt przejazdu to 100 RDS, niecała godziny jazdy.

Jeżeli chodzi o Las Terranas to guagua ruszają z placu przy samej plaży (mapa Google Maps z zaznaczonym placem). Przejazd na El Limon co około 15 minut (między 7:15 a 19:00), cena 50 RDS, 30 minut jazdy.

Z tych przystanków kursują również guagua między tymi oraz pozostałymi miastami. (100 RDS, 1,5h jazdy, 8 razy między 7:15 rano do 17:00). Guagua zatrzymują się w malutkim miasteczku, z którego nad wodospad trzeba dojść – pieszo (około 40 minut) lub konno (około 30 minut). W zależności od umiejętności negocjacyjnych, wyprawa na koniu będzie kosztować od około 700 RDS (niecałe 55 PLN) za osobę + obowiązkowy napiwek dla osób, które będą prowadzić konie (my daliśmy na głowę 200 RDS, chociaż byliśmy przekonywani, że powinniśmy dać 500 RDS każdemu prowadzącemu konia). Te osoby będą robić Wam zdjęcia Waszym sprzętem (jeżeli oczywiście wyrazicie zgodę) – polecam przed daniem napiwku zobaczyć zrobione przez nich zdjęcia i od nich uzależnić swój napiwek – połowa naszych zdjęć była rozmazana i zrobiona „na odwal się”. Szkoda, że zdaliśmy sobie z tego sprawę będąc już gdzie indziej.

Samo przejście na koniu bywało ciężkie – trasa ma kilka dużych wzniesień i momentami jest stroma. Nie było to bezproblemowe i  w 100% przyjemne wejście.

Wejście na teren parku kosztuje 50 RDS. Przy wycieczce na koniu opłata wstępu w cenie. Atrakcją jest fakt, że pod wodospadem można się wykąpać.

Przeczytaj także: Dominikana - przewodnik turystyczny, Haiti - przewodnik turystyczny,


Tagi: Dominikana  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ