Kowno (Kaunas) - przewodnik turystyczny

Kowno

Ruiny zamku w Kownie. Foto: patrick jenicek, flickr.com


Kowno to drugie (po stolicy, Wilnie) największe miasto Litwy. Przed wybuchem II Wojny Światowej było stolicą Litwy i zarazem miastem granicznym - część miasta należała do Polski. To ładne miasto z wieloma zabytkami.

JAK NAJTANIEJ DOTRZEĆ DO KOWNA

Jak tanio dotrzeć do Kowna?


Znaczna część osób jedzie do Litwy własnym środkiem transportu. Na Litwę najtaniej i najszybciej dojedziemy autokarem. Sieć Ecolines (www.ecolines.net) oferuje przejazdy do Wilna z Warszawy lub Białegostoku. Cena za bilet zaczyna się od 59 PLN. Kupując od razu bilet tam i z powrotem otrzymujemy 10% zniżki na obydwa bilety. Z Wilna do Kowna pojedziemy pociągiem (czas przejazdu 1-1,5h, koszt 4-6 EUR) - więcej informacji w artykule Litwa - przewodnik turystyczny.

TRANSPORT DO KOWNA z Kaunas International Airport (KUN)

Dojazd z lotniska do Kowna.


Kuanas International Airport (KUN) położone jest około 15km od centrum Kowna. Do centrum dojedziemy autobusem miejskim nr 29 (link do rozkładu jazdy). Bus jedzie na autobusowy i kolejowy dworzec główny, cena przejazdu to 1 EUR.

KOMUNIKACJA MIEJSKA W KOWNIE

Kowno nie należy do dużych miast.


Kowno posiada niecałe 20 linii trolejbusowych i ponad 50 linii autobusowych. W internecie dostępny jest planer podróży z rozpiską komunikacji miejskiej. Strona dostępna jest również w języku polskim - www.stops.lt/kaunas/#kaunas/pl. Papierowy bilet (do zakupu u kierowcy) kosztuje 0,80 EUR i upoważnia do przejazdu do 30 minut bez przesiadki. Dużo tańsze są bilety elektroniczne - karta (2 EUR), którą napełniamy gotówką. 1 bilet na takiej karcie kosztuje 0,58 EUR, bardziej opłaca się zainwestować w bilet 3 dniowy - 4,70 EUR lub 7 dniowy - 8,40 EUR - oba upoważniają do poruszania się wszelką komunikacją miejską w Kownie.

NOCLEGI W KOWNIE

Gdzie tanio spać w Kownie?


Baza noclegowa w Kownie jest rozbudowana. Za noc w dwuosobowym pokoju zapłacimy od około 80 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 40 PLN.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

KOWNO - WARTE ODWIEDZENIA

co warto zobaczyć w Kownie

Sprawdź darmowe atrakcje miasta.


Symbolem Kowna są ruiny XIV wiecznego zamku. W mieście znajdziemy wiele kościołów wartych odwiedzenia - m.in. archikatedrę Piotra i Pawła, Kościół św. Gertrudy, Zespół klasztorny bernardynów, kościół jezuitów pw. św. Franciszka Ksawerego czy Klasztor w Pożajściu.

Warto odwiedzić Stare Miasto, na którym znajdziemy szereg zabytków, m.in. XVI wieczny ratusz.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

Kowno - wskazówki praktyczne.


- niedaleko zoo w Kownie znajduje się dolina, którą uwielbiał spacerować Adam Mickiewicz. W dolinie znajduje się oznaczony kamień, na którym przesiadywał poeta

PRZYDATNE STRONY

Kowno - przydatne strony.


www.visit.kaunas.lt - oficjalna strona miasta (ENG)

Nasze artykuły na temat Kowna:
tymczasowo brak

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020


comments powered by Disqus
Tagi: Kowno   Litwa  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ