Nikozja - przewodnik turystyczny

Panorama Nikozji

Panorama Nikozji. Foto: Aapo Haapanen, flickr.com


Nikozja jest jedyną na świecie podzieloną stolicą. Część północna (turecka) należy do nieuznawanego państwa Cypr Północny, natomiast część południowa (grecka) należy do Cypru. Miasto podzielone jest zieloną linią, która jest strefą zdemilitaryzowaną utrzymywaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

JAK NAJTANIEJ DOTRZEĆ DO NIKOZJI

Jak tanio dotrzeć do Nikozji?


Na Cypr dolecimy tanimi liniami z Polski. Od czasu ataku tureckiego na Cypr zamknięte jest międzynarodowe lotnisko Nicosia International Airport. Za główne lotnisko kraju uchodzi oddalone 40km od stolicy Larnaka Airport. I właśnie w to miejsce najlepiej jechać, jeżeli chcemy odwiedzić Nikozję.

Cena standardowa za lot do Larnaki to 350-600 PLN, wszystko co droższe uważam za nieopłacalne. Z Larnaki dojedziemy do Nikozji busem za 4 EUR. Więcej informacji w artykule Cypr - przewodnik turystyczny. Jest również możliwość lotów do odległego o około 140 km Paphos, skąd do Nikozji dojedziemy busem za 7 EUR. Podane ceny są cenami z miast do Nikozji. Jeżeli do Nikozji chcemy udać się bezpośrednio z lotniska Paphos lub Larnaka, to przejazdy obsługuje Kapnos Airport Shuttle (www.kapnosairportshuttle.com). Cena za przejazd z lotniska Paphos do Nikozji kosztuje 15 EUR (10 EUR studenci, 5 EUR dzieci), a przejazd z lotniska w Larnace do Nikozji kosztuje 8 EUR (5 EUR dzieci).

TRANSPORT DO LARNAKI z Larnaca Airport (LCA) i Paphos Airport (PFO)

Dojazd z lotniska do Nikozji.


Tak jak napisałem powyżej, Jeżeli do Nikozji chcemy udać się bezpośrednio z lotniska Paphos lub Larnaka, to przejazdy obsługuje Kapnos Airport Shuttle (www.kapnosairportshuttle.com). Cena za przejazd z lotniska Paphos do Nikozji kosztuje 15 EUR (10 EUR studenci, 5 EUR dzieci), a przejazd z lotniska w Larnace do Nikozji kosztuje 8 EUR (5 EUR dzieci).

KOMUNIKACJA MIEJSKA W NIKOZJI

Nikozję można zwiedzić pieszo.


Serce miasta i główne jego atrakcje położone są na tyle niedaleko siebie, że możemy je wszystkie zwiedzić pieszo. Na dalsze kierunki jest system autobusowy (www.nicosiabuses.com.cy).

NOCLEGI W NIKOZJI

Gdzie tanio spać w Nikozji?


Nikozja nie posiada szczególnie rozbudowanej bazy noclegowej. Za noc w dwuosobowym pokoju zapłacimy od około 110 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 80 PLN.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

 
Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

NIKOZJA - WARTE ODWIEDZENIA

Sprawdź darmowe atrakcje miasta.


Większość atrakcji miasta znajduje się w starym mieście. Poza tym w mieście funkcjonują 3 duże kluby piłkarskie - Omonia, APOEL i Olimpiakos - jeżeli interesujemy się piłką nożną, powinniśmy zrobić sobie tour po stadionach.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

Nikozja - wskazówki praktyczne.


- Nikozja jest miastem studenckim, kluby i puby żyją tu praktycznie każdego dnia

PRZYDATNE STRONY

Nikozja - przydatne strony.


www.visitnicosia.com.cy - oficjalna strona miasta (ENG)

Nasze artykuły na temat Nikozji:
tymczasowo brak

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018


comments powered by Disqus
Tagi: Nikozja   Cypr  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

Nasz kanał na YouTube
 

Facebook
 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ