Limassol - przewodnik turystyczny

Limassol

Limassol. Foto: Sergey Galyonkin, flickr.com


Limassol to drugie (po Nikozji) największe miasto Cypru. Mieszka w nim niewiele ponad 100 tysięcy mieszkańców (i niecałe 230 tysięcy mieszkańców w całej aglomeracji). Po ataku i zajęciu północnego Cypru przez wojska tureckie w 1974 roku Limassol zyskało niesamowicie na znaczeniu, stając się jednym z najważniejszych punktów na mapie Cypru. Do dzisiaj aglomeracja rozwija się w niesamowitym tempie.

Limassol - informacje ogólne i notka historyczna

Limassol jest drugim (po Nikozji) największym miastem Cypru. Jego znaczenie wzrosło po inwazji Turcji na Cypr w 1974 roku i zagarnięciu przez nią części Nikozji. Limassol szybko stał się głównym portem państwa. Ze względu na wiele zabytków miasto jest również dużym zagłębiem turystycznym.

Jak dotrzeć do Limassol

Jak tanio dotrzeć do Limassol?


Na Cypr dolecimy tanimi liniami z Polski. Od czasu ataku tureckiego na Cypr zamknięte jest międzynarodowe lotnisko Nicosia International Airport. Za główne lotnisko kraju uchodzi oddalone 40km od stolicy Larnaka Airport. Lotnisko położone jest około 65km od Limassol. Drugie lotnisko, o którym warto myśleć, to Paphos, położone niecałe 60km od Limassol. Więcej informacji w artykule Cypr - przewodnik turystyczny.

Zarówno z Larnaki jak i z Paphos dojedziemy do Limassol busem (około 45 minut jazdy) za 9 EUR (4 EUR dziecko do 12-go roku życia) - www.limassolairportexpress.eu.

Limassol - komunikacja miejska

Po Limassol możemy poruszać się autobusami, mapę połączeń oraz więcej informacji możemy znaleźć na oficjalnej stronie przewoźnika, EMEL LTD (www.limassolbuses.com). Cena pojedynczego przejazdu to 1,5 EUR, bilet jednodniowy kosztuje 5 EUR, a tygodniowy 20 EUR.

Noclegi w Limassol

Gdzie tanio spać w Limassol?


Za noc w dwuosobowym pokoju w Limassol zapłacimy od około 100 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 50 PLN.

Booking.com

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com. Dzięki!

Kwatery prywatne - w Limassol można rozejrzeć się za kwaterami prywatnymi.

Atrakcje Limassol

co warto zobaczyć w Londynie

Limassol - sprawdź najciekawsze atrakcje miasta.


Limassol posiada wiele zabytków oraz kilka znaczących stanowisk archeologicznych wypełnionych starożytnymi budowlami (Kurion, Amathus). Miasto posiada 2 zamki - zamek w Limassol (obecnie Muzeum Cypru) oraz zamek w Kolossi (XV wiek).

Miasto posiada śliczne, odnowione stare miasto, przy którym znajduje się promenada oraz marina (wypełniona luksusowymi jachtami i wieloma restauracjami).

Miasto posiada kilka wartych odwiedzenia miejsc kultu, m.in. Kościół św. Katarzyny, Meczet Cami Kabir oraz Meczet Cami Jedid.

W Limassol grają 3 znane kluby piłkarskie - AEL Limassol, Apollon Limassol i Aris Limassol. Interesujący się sportem mogą pomyśleć o zwiedzaniu stadionów.

Limassol - wskazówki praktyczne

Limassol - wskazówki praktyczne.


- Ulice na starówce, Anexartisias street uchodzi za główną, zakupową ulicę miasta, a Saripolou square, pełna pubów i kawiarni, uchodzi za nocne centrum miasta

Limassol - przydatne linki

Limassol - przydatne strony.


www.limassoltourism.com - oficjalna strona miasta (ENG)

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023


Tagi: Limassol   Cypr  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ