Sheffield - przewodnik turystyczny

Panorama Sheffield

Sheffield to klimatyczne miasto. Foto: http://underclassrising.net/, flickr.com


Sheffield jest jednym z największych miast Anglii (niecałe 500 tysięcy mieszkańców). To jedno z miejsc w którym wybuchła rewolucja przemysłowa. Przed dziesięcioleciami zagłębie przemysłowe, dzisiaj przekształcone w zielone miasto akademickie. Około 30% miasta położone jest na terenie parku narodowego Peak District National Park.

JAK NAJTANIEJ DOTRZEĆ DO SHEFFIELD

Jak tanio dolecieć do Londynu?

Jak tanio dotrzeć do Sheffield?


Do Sheffield dolecimy tanimi liniami lotniczymi z Polski. Do miasta lata z Polski Wizzair (Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Warszawa, Wrocław) - bez problemu można znaleźć cenę 190 PLN za loty.

TRANSPORT LOTNISKO - CENTRUM - Doncaster Sheffield Airport (DSA)

Dojazd z Doncaster do Sheffield.


Sheffield obsługiwany jest przez lotnisko Doncaster Sheffield Airport (DSA), które położone jest około 30 kilometrów od centrum Sheffield. Lotnisko leży na granicy miasta Doncaster, dojazd do Sheffield będzie polegał na przejeździe z lotniska na dworzec główny w Doncaster (autobusem 204 i X4, rozkład jazdy, cena 4 GBP, czas przejazdu około 20 minut) i stamtąd przejazd pociągiem do Sheffield (nationalrail.co.uk, przejazd od 3,30 GBP, czas przejazdu od 25 do 40 minut, odjazd praktycznie co kilkanaście minut od 5 nad ranem do północy).

KOMUNIKACJA MIEJSKA W SHEFFIELD

komunikacja miejska w Londynie

Centrum Sheffield można przejść pieszo.


Komunikacja publiczna w Sheffield opiera się na tramwajach i autobusach. Jako miasto zielone Sheffield namawia mieszkańców do podróżowania pieszego. Miasto posiada wiele ułatwień i ścieżek wyłącznie dla pieszych. Piesze trasy pomoże wytyczyć planer www.walkit.com/cities/sheffield.

Tramwaje
Po Sheffield kursują 3 linie tramwajowe. Bilet na przejazd kosztuje 1,5 GBP (centrum) lub 2,70 GBP (kurs poza centrum).

Autobusy
Po mieście kursują autobusy dwóch sieci: First Group i Stagecoach. Przewoźnicy nie uznają biletów swoich konkurentów. Planer podróży: www.yorkshiretravel.net. Jeżeli chcemy poruszać się autobusami i tramwajami, powinniśmy pomyśleć o zakupie biletu Sheffield City Wide (4,9 GBP), który jest dziennym biletem umożliwiającym podróżowanie wszystkimi autobusami i tramwajami. Drugim, ciekawym biletem jest South Yorkshire Day Tripper, który dodatkowo umożliwia przejazd regionalną koleją. Jeżeli przed wyjazdem sprawdzimy w planerze, że będziemy korzystali tylko z jednej sieci autobusowej, to mamy możliwość zakupienia biletów dziennych tylko na jedną firmę (3,9 GBP w Stagecoach i 4,60 GBP w First Group.

NOCLEGI W SHEFFIELD

noclegi w Londynie

Gdzie tanio spać w Sheffield?


Sheffield posiada rozbudowaną sieć noclegową. O ile hotele są tańsze od tych w Londynie, o tyle hostele i wieloosobowe dormy są tańsze od swoich odpowiedników w stolicy Anglii. Cena za najtańszy nocleg wynosi około 60 PLN za łóżko w pokoju wieloosobowym i 110 PLN za pokój dwuosobowy.

Aby dowiedzieć się, jakie noclegi w Sheffield sprawdziliśmy osobiście i które z nich polecamy, sprawdź artykuł Noclegi w Sheffield - miejsca polecane i odradzane

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie. Wybierz termin swojej podróży, liczbę osób i zobacz najtańsze oferty w Sheffield:

Poświęcając trochę czasu można znaleźć naprawdę ciekawe, przystępne cenowo oferty. Dodatkowo korzystając z powyższej wyszukiwarki wynagradzasz moją pracę nad stroną. Dzięki!

Kwatery prywatne w Sheffield

W Sheffield radzę rozejrzeć się za prywatnymi kwaterami na Airbnb. Więcej o kwaterach prywatnych w artykule kwatery prywatne. W Sheffield można znaleźć prywatne kwatery już za 90 PLN za dwuosobowy pokój.

SHEFFIELD - WARTE ODWIEDZENIA

co warto zobaczyć w Londynie

Sprawdź darmowe atrakcje miasta.


Centrum miasta możemy przejść pieszo, zaliczając najważniejsze budynki miasta. Nieopodal siebie znajduje się Sheffield Town Hall (przy którym znajduje się śliczny ogród Peace Gardens), Sheffield City Hall, Katedra w Sheffield, Victoria Hall Methodist Church.

3 kilometry na północ od centrum znajduje się Hillsborough Stadium, stadion Sheffield Wednesday F.C., jednego z najstarszych klubów piłkarskich na świecie. Sam stadion otwarto w 1899 roku!

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

Sheffield - wskazówki praktyczne.


- Sheffield jest jednym z głównych miejsc koncertowych w Anglii. Najbardziej znaną areną miasta jest O2 Academy Sheffield

PRZYDATNE STRONY

Przydatne strony o Sheffield.


http://www.welcometosheffield.co.uk - oficjalna strona miasta (ENG)

Nasze artykuły na temat Sheffield:
Noclegi w Sheffield - polecane i odradzane

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020


comments powered by Disqus
Tagi: Sheffield   Anglia  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

Nasz kanał na YouTube
 

Facebook
 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ