Buzau - przewodnik

Buzau w Rumunii

Dacia Square w Buzau.


Buzau to małe (niecałe 140 tysięcy mieszkańców) miasto z bardzo ciekawą historią. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się w XV wieku. Od tego czasu miasto kilkukrotnie było doszczętnie niszczone. Główna w tym rola Imperium Osmańskiego, które zdobywało miasto kilka razy. Nie brak tutaj jednak polskiej historii - miasto zostało zdobyte przez Polaków w 1616 roku w trakcie tzw. awantur mołdawskich. Przez wojenne losy miasto ma niewiele zabytków. Jest jednak bardzo klimatyczne, posiada piękny pałac, a przede wszystkim, jest bazą wypadową na nieodległe, błotne wulkany.

JAK DOTRZEĆ DO BUZAU

Jak najtaniej dolecieć do Buzau?


Do Buzau musimy dojechać busem z Bukaresztu. Oznacza to, że naszą przygodę będziemy musieli rozpocząć w Bukareszcie. O tym, jak najtaniej dolecieć do Bukaresztu dowiesz się z artykułu "Bukareszt - przewodnik". Z Bukaresztu do Buzau dojedziemy za 25-30 RON (niecałe 25-30 PLN) autobusem, przejazd trwa około godzinę. Bardzo czytelny serwis, na którym można kupić bilety i sprawdzić rozkład jazdy wielu firm, to www.autogari.ro.

BUZAU - KOMUNIKACJA MIEJSKA

Komunikacja miejska w Buzau.


Komunikacja miejska w Buzau praktycznie nie występuje. Po mieście można poruszać się marszrutkami, jednak miasto jest na tyle małe, że spokojnie możemy przejść je pieszo. Jeżeli nie chcemy spacerować, możemy pojechać taksówką, za cenę około 1,5 PLN za kilometr.

NOCLEGI W BUZAU

Noclegi w Buzau.


Za nocleg w Buzau zapłacimy cenę od około 65 PLN (za noc w dwuosobowym pokoju). W Buzau nie ma wieloosobowych dormów.

Do wyszukiwania noclegów polecam wyszukiwarkę HotelsCombined, która przeszukuje wszystkie internetowe wyszukiwarki noclegów (Booking i inne) i pokazuje najtańsze ceny na dany nocleg, jakie są dostępne w internecie:

Korzystając z powyższej wyszukiwarki wynagradzasz mój czas poświęcany na TanieZwiedzanie.com. Aby dowiedzieć się więcej na temat znalezienia dobrego noclegu, przeczytaj nasz poradnik "Noclegi". Jeżeli chcesz zobaczyć, gdzie w Buzau spaliśmy i które miejsca polecamy, a które odradzamy, sprawdź artykuł "Noclegi Buzau - polecane i odradzane".

BUZAU - ATRAKCJE

Buzau - atrakcje.


Największą atrakcją Buzau są bez wątpienia błotne wulkany. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł Rumunia - jak dojechać na wulkany błotne niedaleko Buzau?. Prócz wulkanów, znajdziemy w mieście kilka miejsc wartych odwiedzenia:

Piata Dacia - główny plac Buzau, znajdziemy przy nim pałac Palatul Comunal, który w chwili obecnej jest ratuszem. W niedużej odległości od pałacu znajdziemy kościół Catedrala Episcopală Înălțarea Domnului i sąsiadującą z nim Episcopia Buzăului și Vrancei. Spod ratusza warto ruszyć pieszą ulicą, Strada Cuza Voda aż do jej końca, do hali, która jest bazarem miejskim.

Na zachodnim krańcu miasta znajduje się Parcul Crang - śliczny, zadbany park. Obok niego znajduje się piłkarski stadion lokalnego F.C. Gloria Buzau.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

Buzau jest niewielkim miastem, można je zwiedzić pieszo.


- jeżeli chcesz wybrać się na wulkany, zarezerwuj sobie cały dzień

PRZYDATNE STRONY

Dowiedz się więcej o Buzau.


Chwilowo brak. Jeżeli znasz ciekawe i rzeczowe strony dotyczące Buzau, napisz w komentarzu, po weryfikacji umieszczę adres tutaj.

Nasze artykuły:
Rumunia - jak dojechać na wulkany błotne niedaleko Buzau?
Noclegi Buzau - polecane i odradzane

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018


comments powered by Disqus
Tagi:
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ