Gdzie spać w Kiszyniowie?

Gdzie spać w Kiszyniowie? Jak to w życiu bywa, jadąc pierwszy raz do Kiszyniowa, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: gdzie najlepiej spać w Kiszyniowie. Mimo że Mołdawia jest mała, Kiszyniów zamieszkuje 700 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia jest równa Warszawie. Gdzie spać w Kiszyniowie? Jaka dzielnica jest najlepsza? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Gdzie spać w Kiszyniowie?

Mimo że Kiszyniów jest dużym miastem, znalezienie sensownego miejsca na nocleg nie będzie problemem. Jedyna dzielnica, w jakiej warto spać w Kiszyniowie, to centrum miasta. Nie ma tutaj żadnych wątpliwości, nie bierz pod uwagę żadnej innej dzielnicy. Z centrum miasta masz blisko na wszystkie atrakcje miasta. Do atrakcji oddalonych od Kiszyniowa (stolica ma sporo atrakcji poza miastem, np. winnice) i tak będziesz musiał dojechać marszrutkami, które ruszają z dworców położonych w centrum. W dodatku, różnica cenowa między noclegiem w centrum, a noclegiem w bardziej oddalonych dzielnicach Kiszyniowa jest bardzo mała, uogólniając napiszę, że jest to nie więcej, jak 5-10 PLN za dobę.

Kiszyniów - polecane noclegi

Poniżej znajdują się polecane i odradzane przez nas noclegi w Kiszyniowie. Podróżuję od 2011 roku. Tym, czego brakowało mi w polskim internecie, są obiektywne, niesponsorowane oceny dotyczące noclegu. Z tego powodu postanowiłem, że będę opisywać wyłącznie miejsca, w których spaliśmy.

Hotel Cosmos w Kiszyniowie

Hotel Cosmos w Kiszyniowie.


Hotel Cosmos***

Rodzaj obiektu: Hotel ***
Adres:
Constantin Negruzzi Blvd 2, Chişinău, Mołdawia
Rodzaje pokojów: jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe
Orientacyjne ceny: 29 EUR za pokój jednosobowy, 39 EUR za pokój dwuosobowy, śniadanie w cenie
Udogodnienia: świetne i rozbudowane śniadanie w cenie, internet, niesamowicie pomocna obsługa hotelowa, która pomoże zaplanować każdą wycieczkę w Mołdawii
Lokalizacja: Idealna, hotel położony w samym centrum miasta, obok galerii handlowej.
Dla kogo: dla wszystkich
Strona www: Hotel Cosmos w Kiszyniowie
Opinia: Hotel nie należy do najtańszych w mieście, ale warunki są świetne i ciężko nie zauroczyć się klimatem. To legendarne miejsce w Mołdawii, ogromny, dwudziestopiętrowy budynek będący socjalistycznym pomnikiem (rozpoczęcie budowy hotelu: 1973, otwarty w 1983). Pobyt w tym hotelu to możliwość cofnięcia się w czasie. Jeżeli interesujesz się historią, to spędzenie tu nocy jest obowiązkowe - hotel Cosmos jest zabytkiem, wewnątrz którego znajdziesz socmodernistyczne aule i wystrój, pamiętający czasy, które słusznie minęły. Hotel oferuje noclegi w części niewyremontowanej (polecam, ceny podane powyżej), lub w części wyremontowanej (45 EUR pokój jednoosobowy, 55 pokój dwuosobowy). Dodatkową atrakcją (sprawdzane osobiście), jest pojechanie windą na dwa najwyższe piętra - są wyłączone z użytkowania (czekają na lepsze czasy i remont), ale można na nie dyskretnie wjechać i przejść się po piętrach, w których czas zatrzymał się 40 lat temu.

Hostel City Center

Rodzaj obiektu: Hostel
Adres:
32 Strada Pușkin
Rodzaje pokojów: od jednoosobowego po kilkuosobowe
Orientacyjne ceny: od 120 PLN za pokój dwuosobowy, 50 PLN za łóżko w pokoju wieloosobowym
Opinia: Świetny, świeżo otworzony, nowy hostel. Warunki zachodnioeuropejskie. Nie można się do niczego przyczepić


Tagi: Kiszyniów   Mołdawia  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ