Pomysł na wyjazd - Luksemburg

Luksemburg

Luksemburg. Foto: Frans Barkelaar, flickr.com


Wyjazd do Luksemburga to fantastyczny pomysł na weekend lub na kilka dni dłużej. Nie ma tanich lotów do tego Księstwa, jednak to nie problem. Do Luksemburga szybko i tanio dojedziemy z Brukseli lub Frankfurtu.

Na wstępie musimy wybrać trasę dojazdu - czy do Luksemburga dojedziemy z Brukseli czy z Frankfurtu. W oba miejsca dolecimy tanio liniami Ryanair i Wizzair (lista połączeń z Brukselą i Frankfurtem z Polski: Przewodnik po Brukseli, Przewodnik po Frankfurcie). Nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem lotów w cenie 100-200 PLN (może być jeszcze taniej!). Droższe bilety uważam za nieatrakcyjne.

Następnym krokiem będzie wykupienie transportu do Luksemburga. W obydwu przypadkach będzie to kurs autobusem Flibco (www.flibco.com). Koszt przejazdu zaczyna się od 5 EUR w jedną stronę - nie jest żadnym problemem trafić bilety w tej cenie. Busy kursują z lotniska Brussels South Charleroi Airport - CRL (Bruksela) lub Frankfurt Hahn. Przejazd trwa 3 (Bruksela) lub 2 godziny (Frankfurt).

Cena za nocleg nie jest niestety tania, należy liczyć się z tym, że podstawowe ceny to około 80 PLN za łóżko w wieloosobowym dormie, a dwuosobowy pokój to wydatek około 260 PLN za noc. Poniżej znajdziesz wyszukiwarkę, dzięki której znajdziesz najtańsze noclegi. Niestety nie dostaję za to prowizji, zamiast tego wolę być szczery - to jedna z najlepszych porównywarek w sieci.

Ile kosztuje podróż do Luksemburga? Podsumowując powyższe wydatki (wyciągam z lotów medianę, czyli ustalam, że znajdujemy loty za 150zł + doliczam do tego koszt autobusu i noclegi), wyjazd na weekend do Luksemburga (3 noce) powinien kosztować około 430zł. Wyjazd na tydzień (7 nocy) to koszt około 750zł.

Oczywiście nie są to całkowite koszty wyjazdu. Doliczyć musimy jeszcze pieniądze na poruszanie się w mieście (2 EUR za bilet autobusowy lub pociągowy, 4 EUR za bilet całodniowy na kolej i autobusy) + pieniądze do wydania na miejscu, których nie dodaję do zestawienia, ponieważ jest to zbyt indywidualna sprawa.

Zobacz także: Przewodnik Taniego Zwiedzania Luksemburga, Relacja z Luksemburga


Tagi: Luksemburg  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ