Pomysł na wyjazd - Malta

Panorama Valetty

Malta z lotu ptaka. Foto: Piotr K., flickr.com


Malta na Weekend to fantastyczny pomysł dla wszystkich chcących odpocząć, skorzystać z pięknej pogody i pooglądać zabytki. To ciekawe miejsce do którego można w miarę tanio dolecieć i spędzić udany weekend lub kilka dni więcej.

Malta nie jest co prawda najtańszym kierunkiem, w jaki możemy polecieć, jest jednak możliwość dostania się na wyspę w miarę tanio. Na Maltę dolecimy z Polski liniami Ryanair (z Krakowa i sezonowo z Wrocławia) i Wizzair (z Gdańska). Bilety powinny kosztować 300-500 PLN. Wszystko co droższe, uważam za nieatrakcyjne.

Cena za nocleg zaczyna się od 120 PLN za pokój dwuosobowy i 60 PLN za łóżko w pokoju wieloosobowym. Poniżej przedstawiam wyszukiwarkę, która pomoże Ci znaleźć najtańsze noclegi. Piszę to szczerze, nie dla prowizji, której niestety za to nie mam. Poniższa wyszukiwarka jest jedną z najlepszych w sieci.

Ile kosztuje podróż na Maltę? Podsumowując powyższe wydatki (wyciągam z lotów medianę, czyli ustalam, że znajdujemy loty za 400 PLN + doliczam do tego noclegi), wyjazd na weekend na Maltę (3 noce) powinien kosztować około 580 PLN. Wyjazd na tydzień (7 nocy) to koszt około 820 PLN.

Oczywiście nie są to całkowite koszty wyjazdu. Doliczyć musimy jeszcze transport z lotniska (na Malcie to nieduża kwota, zazwyczaj 1,5 EUR w jedną stronę) + pieniądze na poruszanie się w mieście (wyspa jest mała, możemy podróżować autobusem, 1,5 EUR za jeden przejazd, jeżeli jedziemy na tydzień warto kupić kartę na tydzień przejazdów za 15 EUR) + pieniądze do wydania na miejscu, których nie dodaję do zestawienia, ponieważ jest to zbyt indywidualna sprawa.

Zobacz także: Przewodnik Taniego Zwiedzania Malty


Tagi: Malta  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ