Siem Reap - przewodnik turystyczny

Siem Reap - jedna ze świątyń w Phnom Penh

Siem Reap położone jest kilka kilometrów od kompleksu Angkor.


Liczące niecałe 200 tysięcy mieszkańców Siem Reap jest jednym z najpopularniejszych turystycznie miejsc Kambodży. Wszystko przez położone w pobliżu ruiny Angkoru, dawnej stolicy Imperium Khmerskiego.

JAK DOLECIEĆ DO SIEM REAP

jak dolecieć do Siem Reap

Jak najtaniej dotrzeć do Siem Reap?


Do Siem Reap rzadko kiedy pojawiają się promocje lotnicze na loty z Europy. Nawet gdy się już pojawią, ich cena nie powala - zazwyczaj jest to coś w okolicach 1500-1800 PLN. Lepszym rozwiązaniem będzie podzielenie podróży do Kambodży na 2 etapy. Pierwszym naszym krokiem powinno być dotarcie do Azji. Najlepsza będzie Tajlandia (np. Bangkok), do którego są częste promocje lotnicze. Z Bangkoku bez problemu dojedziemy busem do Siem Reap lub innych miast Kambodży. Jeżeli nie chcemy lądowo przekraczać granicy, to do Kambodży dolecimy tanio z wielu miejsc Azji (np. AirAsia z międzylądowaniem w Kuala Lumpur).

TRANSPORT LOTNISKO - CENTRUM - Siem Reap International Airport (REP) 

dojazd do centrum Siem Reap z lotniska

Lotnisko w Siem Reap.


Siem Reap posiada jedno lotnisko - Siem Reap International Airport. To najpopularniejsze lotnisko w kraju, co roku ląduje tu ponad 30 000 osób. Lotnisko znajduje się około 6km od centrum miasta. Bez problemu dojedziemy z miasta i do miasta tuk tukiem za kilka USD.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

komunikacja miejska w Siem Reap

Komunikacja miejska w Siem Reap.


Podstawą komunikacji miejskiej w Siem Reap są riksze i tuk tuki. Przejazd wewnątrz miasta nie powinien być droższy niż 1 USD, aczkolwiek nastaw się na bardzo mocne negocjacje.

NOCLEGI W SIEM REAP

Gdzie tanio spać w Siem Reap?


Noclegi w Siem Reap są bardzo tanie. Cena za pokój dwuosobowy zaczyna się od około 14 PLN, natomiast noc w pokoju wieloosobowym kosztuje od około 5 PLN. Polecam jednak nadpłacić kilka złotych więcej za pokój z klimatyzacją. Będąc w Siem Reap miałem problem z dogadaniem się na taką samą cenę za nocleg, jaka jest w internecie. W niektórych miejscach chciano ode mnie więcej, trzeba mocno negocjować.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

Rezerwując nocleg przez powyższą wyszukiwarkę wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

WARTE ODWIEDZENIA

warte odwiedzenia w Siem Reap

Warte odwiedzenia atrakcje Siem Reap.


Oczywiście największą atrakcją Siem Reap (jak i całej Kambodży) jest kompleks Angkor. Na ten temat przygotowałem osobny artykuł: Kompleks Angkor - zwiedzanie. Na samo zwiedzanie Angkoru potrzebujesz minimum 1 dnia, chociaż można kupić bilety na więcej dni. Ja wyrobiłem się w jeden dzień, ale bez jeżdżenia w bardziej odległe miejsca kompleksu.

Będąc w Siem Reap koniecznie trzeba zajrzeć do Angkor National Museum, muzeum posiadającego zbiory m.in. zebrane z ruin Angkor.

W mieście i nieopodal znajduje się sporo świątyń, m.in. Preah Ang Chek Preah Ang Chorm, obok której znajduje się McDermott Gallery (galeria zdjęć z Angkor, wstęp darmowy).

Kilkanaście kilometrów za miastem znajduje się fabryka jedwabiu, znana jako Angkor Silk Farm.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

praktyczne wskazówki o Siem Reap

Siem Reap - wskazówki praktyczne.


- Najtańszy posiłek to koszt około 0,5 USD (noodle), cena za piwo zaczyna się od 0,5 USD za małe (0,3) piwo. Nastaw się na bardzo mocne negocjacje cenowe
- po mieście można poruszać się na rowerze, duża część miejsc noclegowych posiada rowery na wynajem (1-2 USD za dzień)

ZAKUPY W SIEM REAP

Klasyczne kambodżańskie śniadanie.


Jednym z najpopularniejszych miejsc na zakupy w Siem Reap jest obszar nazywany Old Market Area. Znajdziemy tam prawdziwy market (Old Market, lokalnie nazywany Phsar Chas), który dzisiaj otoczony jest wieloma ulicami wypełnionymi sklepami, pubami, restauracjami, hotelami, hostelami i straganami z jedzeniem. Całkiem niedaleko znajduje się inne zagłębie handlu - Angkor Night Market. To kilkanaście ulic wypełnionych handlem, gdzie kupić możemy wszystko. A także zjeść wszystko - od pająków, po larwy i inne, równie interesujące robactwo.

PRZYDATNE STRONY

przydatne strony o Siem Reap

Przydatne strony o Siem Reap.


Nasze artykuły o Siem Reap i Kambodży:
Relacja z Kambodży
Kompleks Angkor - zwiedzanie - poradnik
 

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018


comments powered by Disqus
Tagi: Siem Reap   Kambodża  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ