Boliwia - szczepienia

Jadąc do Boliwii warto się zaszczepić.


Jadąc do Boliwii warto się zaszczepić. Dowiedz się z nami, na co warto się zaszczepić, lecąc do Boliwii. Mając na swoim koncie szczepienia zyskujemy komfort podróżowania i nie musimy martwić się na zapas.

Co ciekawe, największym zagrożeniem w Boliwii są... ogromne wysokości, które mogą wywołać chorobę wysokościową. Sama stolica Boliwii, La Paz położona jest na wysokości 3 640 metrów n.p.m., co u większości turystów powooduje łagodne objawy choroby, takie jak bóle głowy. To najważniejsza rzecz, na którą musimy się przygotować lecąc do Boliwii.

Jeżeli chodzi o szczepienia, to najważniejszym jest to, żeby zaszczepić się przeciwko żółtej gorączce (żółta febra), którą można zarazić się poprzez picie skażonej wody lub spożywanie zanieczyszczonych posiłków. Koszt szczepienia to około 220zł, ochrona na 10 lat. Odporności po szczepieniach nabywa się 10-14 dni po wykonaniu iniekcji. Przed wykonaniem szczepień należy skontaktować się z punktem, w którym będziemy je wykonywać. Niektóre z nich wymagają wcześniejszej konsultacji z ich lekarzem (koszt wizyty około 100zł), a inne zaświadczenia od lekarza internisty o zakwalifikowaniu do szczepień (ważne 24h od momentu wystawienia).

Wśród zalecanych szczepień są również: zapalenia wirusowe wątroby, tężec, błonica, polio i wścieklizna. Istnieje zagrożenie złapania dengi, na którą nie ma szczepionki, oraz, w terenach tropikalnych, malarii. Największą zmorą podróżujących w Boliwii są zawsze zatrucia pokarmowe, dlatego warto zwracać uwagę na to, gdzie jemy (jedzmy tam, gdzie jedzą miejscowi), pijmy wodę butelkowaną i wystrzegajmy się picia napojów z kostkami lodu, które mogą być zrobione z zanieczyszczonej wody.

Przeczytaj także: Boliwia - przewodnik turystyczny, Boliwia - relacja z podróży,


Tagi: Boliwia  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ