Boliwia - szczepienia

Jadąc do Boliwii warto się zaszczepić. Foto: ZeldyImg, flickr.com


W Boliwii, gdzie poziom higieny nie jest zbyt wysoki, szaleje niejedna zaraza, narażająca nas na niebezpieczeństwo i groźbę utraty zdrowia. Warto mieć to na uwadze i, dmuchając na zimne, zaszczepić się.

Najważniejsze, żeby zaszczepić się przeciwko żółtej gorączce (żółta febra), którą można zarazić się poprzez picie skażonej wody lub spożywanie zanieczyszczonych posiłków. Koszt szczepienia to około 220zł, ochrona na 10 lat. Odporności po szczepieniach nabywa się 10-14 dni po wykonaniu iniekcji. Przed wykonaniem szczepień należy skontaktować się z punktem, w którym będziemy je wykonywać. Niektóre z nich wymagają wcześniejszej konsultacji z ich lekarzem (koszt wizyty około 100zł), a inne zaświadczenia od lekarza internisty o zakwalifikowaniu do szczepień (ważne 24h od momentu wystawienia).

Wśród zalecanych szczepień są również: zapalenia wirusowe wątroby, tężec, błonica, polio i wścieklizna. Istnieje zagrożenie złapania dengi, na którą nie ma szczepionki, oraz, w terenach tropikalnych, malarii. Największą zmorą podróżujących w Boliwii są zawsze zatrucia pokarmowe, dlatego warto zwracać uwagę na to, gdzie jemy (jedzmy tam, gdzie jedzą miejscowi), pijmy wodę butelkowaną i wystrzegajmy się picia napojów z kostkami lodu, które mogą być zrobione z zanieczyszczonej wody.

Przeczytaj także: Boliwia - przewodnik turystyczny, Boliwia - relacja z podróży,


comments powered by Disqus
Tagi: Boliwia  
 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ