Linie lotnicze - programy lojalnościowe (WIZZ, MILES&MORE)

lista tanich linii lotniczych

Programy partnerskie linii lotniczych.


Niektóre linie lotnicze decydują się na wprowadzanie programów lojalnościowych dla swoich klientów. Co prawda miłośnicy taniego podróżowania, nie powinni przywiązywać się do żadnej z linii, jednak może się okazać, że skorzystanie z nich może być dla nas opłacalne. Tak naprawdę jednak programy lojalnościowe poszczególnych linii lotniczych będą dla nas korzystne jeżeli latamy naprawdę dużo np. biznesowo. Są to m.in. KLM, Germanwings, Norwegian i wiele innych.

Warto zaznaczyć, że obecnie ciekawym pomysłem może być zapisanie się do programu lojalnościowego linii Wizzair tzw. Wizz Discount Clubu.  Jest to jedna z najpopularniejszych tanich linii działających w Polsce, obsługująca wiele lotnisk oraz połączeń. Obecnie członkostwo w Wizz Club to wydatek początkowy rzędu 135 zł na rok. Od czasu do czasu istnieje możliwość skorzystania z promocji, która obniża tę kwotę. Co ważne jednak może się ona bardzo szybko zwrócić.

Co widzimy przy takim połączeniu w dwie strony jednorazowo możemy zaoszczędzić ok 90zł. Więc po trzech lotach zwraca nam się inwestycja w program. Zazwyczaj im droższy bilet tym większa zniżka, jednak obecnie maksymalnie do kwoty 10 EUR (45 PLN)!

Członkowie Wizz Discount Clubu mają dostęp do specjalnych taryf na loty węgierskiej linii. Są one tańsze niż te, dostępne dla normalnych podróżnych. Drugą zachętą jest szybszy dostęp do promocji i wyprzedaży. Odbywa to się tak, że Wizzair wrzuca do systemu przecenione bilety które przez pierwszych kilka dni dostępne są wyłącznie dla członków klubu, a dopiero potem dla pozostałych osób.

Wielu z Was nasuwa się pewnie pytanie czy ktoś z wykupionym abonamentem może zarezerwować dla nas bilet? I tak i nie :)

UWAGA! bilet w niższych taryfach właściciel usługi może kupić dla siebie i do 9 towarzyszy, musi jednak być jednym z pasażerów podróżujących na danej rezerwacji

Porada

Jeżeli znamy kogoś kto jest członkiem Wizz Clubu może on zamówić bilety dla nas oraz dla siebie i nie pojawić się na lotnisku. Często wyjdzie nam wtedy taniej niż gdybyśmy z takiej pomocy nie skorzystali.

Program MILES & MORE – naliczanie mil

Chyba wielu z Was słyszało o programie lojalnościowym o nazwie Miles&More, jednak niewiele osób tak naprawdę wie jak to działa, jak naliczane są punkty oraz na co można je przeznaczyć. Te oraz inne zagadki związane z programem Miles&More postaram się dla Was rozwiązać.

Na czym to w ogóle polega? Program Miles &More polega na gromadzeniu tzw. mil (czyli po prostu punktów) w zamian za korzystanie z usług firm zrzeszonych w programie (tzw. Partnerzy). Korzystając z ich usług zdobywamy mile, które potem możemy zamienić u nich na nagrody. Lista partnerów jest dość pokaźna i nie zawęża się tylko do oferty linii lotniczych (M.in. LOT, SAS, Lufthansa, SWISS AIR). Zebrane mile możemy wymienić na bilety lotnicze, samochody z wypożyczalni, noclegi w hotelach czy choćby złote kolczyki. Lista aktualnych promocji dostępna jest na stronie internetowej programu, natomiast szczegółowy wykaz partnerów znajdziecie tutaj:

Miles&More

W programie można zarejestrować się w każdej chwili z dowolnego miejsca na ziemi. Do momentu pierwszego użycia karty dysponujecie tzw. Tymczasowymi kartami. Po tym okresie karty zmieniają status na stałe. Pamiętajcie, że macie pół roku na to żeby choć raz skorzystać z karty, w przeciwnym razie zostanie ona unieważniona, a Wasze konto Miles &More zamknięte. Ponadto warto pamiętać, że dopóki karta ma status podstawowy, punkty ważne są 36 miesięcy od momentu ich zdobycia.

Najpopularniejsze bonusy dla często podróżujących to: pierwszeństwo odprawy, pierwszeństwo wejścia na pokład, korzystanie ze specjalnych poczekalni na lotniskach, vouchery na określoną kwotę, podróżowanie wyższą klasą, większy limit bagażu oraz, oczywiście - darmowe bilety lotnicze.

Oprócz mil premiowych (wymienialnych na nagrody), otrzymujecie również mile statusowe oraz HON Circle. Mile statusowe brane są pod uwagę przy przyznawaniu statusu Frequent Traveller oraz Senator, natomiast HON Circle przy przyznawaniu statusu HON Circle.

No dobrze, mamy już kartę, wiemy jak z niej korzystać, ale jak naliczane są punkty? Naliczanie punktów nie jest jednoznacznie określone, tzn. nie ma konkretnego taryfikatora. Na stronie programu znajduje się kalkulator mil, w którym wybieracie lot, określacie klasę oraz przewoźnika i system pokazuje Wam ile punktów za to otrzymacie. Podobnie z promocjami od partnerów, każdy ustala warunki przyznawania punktów indywidualnie.

Ciekawą opcją jest zdobywanie mil za zamieszczanie relacji z podróży na stronach tripadvisor. Możliwość taką dają nam niemiecka, włoska i indyjska wersja tego portalu. Co ważne korzystanie z jednej nie wyklucza kolejnych, tak więc łatwym kosztem możemy dorzucić trochę mil do swojego konta.

Mamy nadzieję, że informacje przez nas zebrane, mimo że podstawowe okażą się Wam pomocne. Program Miles &More jest bardzo złożony i oferuje wiele rodzajów współpracy z uczestnikami od kart o statusie podstawowym po złote karty kredytowe, dzięki którym punkty naliczane są przy każdorazowym użyciu niezależnie od tego czy płacimy za usługi partnerów programu, czy wydajemy pieniądze w osiedlowym sklepie. Jeżeli zainteresowani programem odwiedźcie stronę Miles&More.

Zobacz także:

Bagaż podręczny

Planowanie lotów 

Test wyszukiwarek lotów

Na czym zarabiają linie lotnicze

Bądź elastyczny

Fakty i mity związanie z lataniem

Strony linii lotniczych


o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ