Couchsurfing - moja opinia - część 2

poradnik taniego podróżowania

Couchsurfing - opinie i komentarze.


Couchsurfing to międzynarodowa sieć stworzona przez ludzi i dla ludzi. To projekt, dzięki któremu podróżujący mogą zawiązać międzynarodowe przyjaźnie i lepiej poznać odwiedzane miejsce.  Wystarczy, że dysponujesz kawałkiem wolnej podłogi lub łóżkiem i dobrymi chęciami. Specjalnie dla Was zebraliśmy opinie kilku osób, które z CS korzystają dość często. Dziś o swoich doświadczeniach opowie Leszek Kędziora.

Planując low-costową podróż przeważnie znaczną część kosztów przeznaczamy na noclegi, jednak istnieje możliwość wyjazdu w naszą podróż przy zaoszczędzeniu tych pieniędzy a dodatkowo zyskaniu nowych znajomych a niekiedy nawet przyjaciół. mowa o Couchsurfingu który z roku na rok zwiększa swoją popularność i dziś liczy już ponad 2.5mln użytkowników z ponad 240 krajów!

Osobiście jestem członkiem CS od 2010 roku, kiedy to postanowiłem że m.in. w ten sposób chciałbym poznać nowych ludzi, a przy tym przede wszystkim poprawić swój angielski. W międzyczasie załapałem się na 'wymianę studencką" do USA gdzie pracowałem 2 miesiące a następnie podróżowałem przez 3 tygodnie z grupką niesamowitych Polaków, których serdecznie pozdrawiam! Ze względu na napięty terminarz i stosunkowo dużą grupę (6 osób) udało nam się 'tylko' znaleźć nocleg w Waszyngtonie. Jednak znajomość która rozpoczęła się w USA miała swoją kontynuacje w Polsce, do której przyleciał rok później nasz Host - Stev. Myślę, że jest to najlepszym dowodem dla którego warto zostać Couchsurferem. Jednak żeby nie było za kolorowo planuje przestrzec Was przed oszustami, z którymi możecie sie spotkać, szczególnie w Afryce czy Azji gdzie niekiedy miejscowi po prostu przez CS wabią użytkowników darmowym noclegiem, a na miejscu zabierają ich w różne miejsca pobierając za to pieniądze, co jest sprzeczne z ogólnymi zasadami Couchsurfingu. Wielokrotnie korzystałem z pomocy Hostów na całym świecie i wierzę, że również i wam  pomoże to w podróży, a może nawet pozwoli zawiązać międzynarodowe przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu.

Przeczytaj także: Couchsurfing - poradnik

Czym jest Couchsurfing?
     Jest to strona internetowa która swoją działalność rozpoczęła ponad 10 lat temu. Strona zrzesza w swoim gronie ludzi otwartych na świat, nowe znajomości a przede wszystkim ludzi którzy w miarę wolnego czasu zostawiają przed nami dosłownie otwarte drzwi!

Ile kosztuję członkostwo w CS?
     Członkostwo  w CS jest w pełni darmowe, jedyną dodatkową opłatą jest weryfikacja naszego konta które kosztuje 25$, nie jest to wymagane ale może nam to pomóc w znalezieniu hosta.

Kto może zostać członkiem CS?
   Członkiem CS może dosłownie każdy! Z jednej strony jest to duży plus ale z drugiej strony niesie to ryzyko spotkania osoby która może wykorzystać naszą dobrą wolę.

Jak zostać członkiem?
    Aby zostać członkiem CS wystarczy po prostu zarejestrować się na stronie www.couchsurfing.org, wypełnić dane profilowe Twojego konta, dodać zdjęcia i wybrać  jakim rodzajem Couchsurfera będziesz; Hostem, Surferem czy Przewodnikiem.

Kim jest Host?
     Host jest to osoba która udostępnia swoje mieszkanie, łóżko bądź miejsce na podłodze czy też swój czas dla innych członków w określonym terminie.

Kim jest Surfer?
     Surferem jest osoba która w czasie podróży poszukuje dla siebie czy innych towarzyszy podróży noclegu na noc, dwie bądź kilka.

Kim jest Przewodnik?
     Te określenie najbardziej pasuję do osoby która chce zostać członkiem CS jednakże ze względów bliżej nie określonych nie może zostać Hostem.

Co w takim razie taka osoba może nam zaoferować?
    O dziwo jest to rodzaj użytkownika który czasami może zaoferować znacznie więcej aniżeli host a mianowicie swój czas w ramach którego może pokazać nam atrakcje turystyczne w swojej miejscowości, często ciekawostki których nie znajdziemy w żadnych poradnikach czy książkach, zabrać nas w miejsca w których zjemy to, co według naszego Przewodnika koniecznie trzeba skosztować będąc w danym miejscu, a przy tym nie zbankrutować, na wyjściu do pubu kończąc.

Czym się kierować wybierając hosta?
   Przy wybieraniu hosta należy kierować się kilkoma fundamentalnymi zasadami które sprawią że spędzimy czas pobytu u hosta w spokoju i bez obaw
1. Sprawdzić czy wybrany host posiada zweryfikowane konto
2. Przeczytać opis profilu hosta z którym przyjdzie nam spędzić czas oraz ocenić czy będziemy dobrze czuli się w jego towarzystwie
3. Sprawdzić liczbę pozytywnych tudzież negatywnych komentarzy; im więcej opinii tym nasza ocena będzie pewniejsza.
4. Przejrzeć galerię zdjęć po których również możesz ocenić hosta

Społeczność CS w Twoim mieście
    Coraz większa popularność CS sprawiła iż bardzo często możemy spotkać grupy Couchsurferów w różnych miastach posiadające dziesiątki, a nawet setki członków które organizują spotkania na których możemy poznać nowych ludzi, kulturę, język, bądź ciekawostki o kraju z którego pochodzą.

Niepisana zasada
    Korzystając z uprzejmości naszych Hostów warto się im odwdzięczyć w jakiś sposób który zostanie pozytywnie przez z nich zapamiętany; mogą to być różnego rodzaju upominki z naszego kraju bądź regionu z którego się wywodzimy,
różnego rodzaju trunki (Europejczycy bardzo lubią polską Żubrówkę;)) lub chociaż kolacja przez nas przygotowana.

Zobacz także:
Couchsurfing - poradnik

Couchsurfing - wady i zalety
Couchsurfing - moja opinia - część 1


Tagi: Couchsurfing  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ