Wyszukiwarki lotów - gdzie najlepiej szukać tanich biletów lotniczych?

Wyszukiwarki biletów lotniczych. Które najlepsze?


Jak znaleźć najtańsze bilety lotnicze? Wydawać by się mogło, że najlepiej będzie przeszukać osobno każdą stronę linii lotniczych. To jednak niemożliwe – bo ile czasu zajęłoby przeszukanie kilkuset stron internetowych poszczególnych linii lotniczych i ich wyszukiwarek? Dużo lepiej byłoby zrobić to w jednym miejscu. Wejść na jedną stronę, wybrać interesującą nas trasę, datę, kliknąć „szukaj” i obejrzeć oferty większości linii lotniczych… Takie strony istnieją! To OTA oraz multiwyszukiwarki.

OTA to Online Travel Agency, internetowa agencja turystyczna. To typowi pośrednicy, podpisujący umowy z jak największą ilością linii lotniczych i sprzedający bilety tych linii na swoich stronach internetowych. OTA zarabia na pobieraniu drobnej prowizji od klientów (coraz częściej prowizja OTA przestaje być doliczana klientowi i jest płacona przez linie lotnicze). Często OTA podpisując umowę z liniami lotniczymi otrzymuje zniżki na małą część biletów, co powoduje, że nieraz możemy znaleźć tańsze bilety na stronie OTA niż bezpośrednio na oficjalnej stronie przewoźnika. OTA konkurują również między sobą. Różne OTA będą posiadały różną cenę na dany lot (w zależności od podpisanej z przewoźnikiem umowy). Nie jest to zazwyczaj ogromna różnica w cenach, ale często może się zdarzyć, że OTA będzie rywalizowała ze sobą cenowo, obniżając cenę biletów na jakiś lot, aby być jak najwyżej w multiwyszukiwarkach.

Czym są multiwyszukiwarki?

Multiwyszukiwarki to kolejni pośrednicy w branży turystycznej. O ile jednak OTA jest pośrednikiem pokazującym na swojej stronie oferty poszczególnych linii lotniczych, o tyle multiwyszukiwarka jest pośrednikiem pokazującym na swojej stronie wyniki z wyszukiwarek OTA. W multiwyszukiwarce, po wpisaniu interesującego nas kierunku i daty w wynikach wyszukiwania nie mamy, w przeciwieństwie do OTA, ofert poszczególnych przewoźników na lot na tej trasie, tylko listę najtańszych lotów oraz najniższych ofert przelotów dostępnych w poszczególnych OTA. Jeżeli najtańszy bilet na danej trasie będzie dostępny na stronie linii lotniczych, dowiesz się o tym z wyników wyszukiwania. Jeżeli jednak bilet na tej trasie będzie tańszy na stronie któregoś OTA, również zostanie to zaznaczone.

Które OTA i multiwyszukiwarki są najpopularniejsze?

Najpopularniejsze OTA to między innymi: www.flipo.pl, www.tripsta.pl, www.opodo.pl i www.expedia.com, a najpopularniejsze multiwyszukiwarki to Skyscanner.com, Kayak.com oraz Momondo.com.

Tekst jest skróconym wprowadzeniem do trzynastostronicowego rozdziału "OTA i multiwyszukiwarki" z mojej książki, Encyklopedia Taniego Zwiedzania, którą możesz kupić pod poniższym linkiem za 49,99 PLN.

Przeczytaj także:

Bagaż podręczny

Planowanie lotów 

Test wyszukiwarek lotów

Na czym zarabiają linie lotnicze

Bądź elastyczny

Fakty i mity związanie z lataniem

Strony linii lotniczych


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ