Niezwykłe miejsca na świecie - część 14

Niezwykłe miejsca na świecie

Niezwykłe miejsca na świecie.


Na świecie są setki fascynujących miejsc, które nie są znane większej ilości społeczeństwa. Postanowiliśmy zrobić listę niezwykłych miejsc na świecie. Postaramy się skupić na mniej znanych miejscach, tak, aby nie pisać sztampowo o Wieży Eiffla czy egipskich piramidach. Na końcu każdej części cyklu opisujemy dodatkowo jedno niezwykłe miejsce prosto z Polski. No to lecimy!

Poprzednie części: Niezwykłe miejsca na świecie: część 1, część 2, część 3, część 4, część 5, część 6, część 7, część 8, część 9, część 10, część 11, część 12, część 13,

Góry Tianzi (Zhangjiajie), Chiny

Góry Tianzi w Chinach

Niesamowite góry Tianzi. Foto: Filipe Fortes, flickr.com

Wysokie nawet na 1262,5 m n.p.m. góry charakteryzuje niesamowity kształt. W wyniku dużej wilgotności powietrza góry praktycznie bez przerwy spowite są mgłą. Oglądając Tianzi z okien kursującej między górami kolejki możemy poczuć się jak Jake Sully podziwiający Pandorę w filmie Avatar.

Iguazu Falls, Brazylia i Argentyna

Iguazu Falls

Iguazu Falls, Brazylia


Efektowne wodospady stanowią granicę między Brazylią a Argentyną. Nazwa (Iguazu) pochodzi z języka indiańskiego plemienia Tupi i oznacza „duża woda”. Iguazu Falls zostało uznane za jeden z „7 Nowych Cudów Natury” w ogólnoświatowym głosowaniu zorganizowanym przez fundację New7Wonders.

Hamilton Pool, Texas, USA

Hamilton Pool w Teksasie

Hamilton Pool. Foto: Kevin Muncie, flickr.com


Hamilton Pool znajduje się niecałe 37 km od Austin w Texasie. To naturalny basen powstały w miejscu podziemnego zbiornika. Tysiące lat temu znajdowała się tutaj podziemna rzeka. W wyniku erozji skały nad nią zapadły się, tworząc jedno z najbardziej niesamowitych zbiorników na świecie.

Hamilton Pool w Teksasie

Hamilton Pool. Foto: Kevin Muncie, flickr.com


Uprzedzamy Polaków – nie można tu łowić ryb, grillować ani biwakować. Można się za to kąpać, więc jeżeli znudziło Ci się Świnoujście, oto Twój nowy kierunek!


Polskie miejsce - Zamek w Nidzicy

Zamek w Nidzicy

Zamek w Nidzicy. Foto: Arek Olek, flickr.com


Zamek w Nidzicy położony jest w województwie warmińsko-mazurskim. Wybudowany w XV wieku w stylu gotyckim. Jeden z najpiękniej położonych zamków w Polsce. A prywatnie dodam, że jest to jedno z miejsc, w które zabrał mnie Tata w dzieciństwie na wakacje. To jedno z miejsc, które rozbudziło moją miłość do historii i podróży.


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ