Pomysły na Sylwestra 2013

Praga

Praga jest przepiękna! Foto: Dennis Jarvis, flickr.com, CC BY-SA 2.0


Coraz więcej osób pisze do nas w sprawie tegorocznego Sylwestra. Jeżeli planujemy jakiś wyjazd i co najważniejsze nie chcemy wydać na niego fortuny to najwyższy czas, aby zabrać się za planowanie. TanieZwiedzanie.com przygotowało listę kilku miejsc, w których możemy przyjemnie i co najważniejsze niedrogo przywitać Nowy Rok!

Zasada nr 1 – w tym okresie warto rozejrzeć się bardziej za transportem lądowym, ponieważ ceny biletów lotniczych są szalone! Skupimy się więc na tym rodzaju transportu, jako, że ceny lotów są naprawdę wysokie i zmieniają się z godziny na godzinę.

Republiki Nadbałtyckie + Rosja

Taką wycieczkę ekipa Taniego Zwiedzania odbyła w tamtym roku na Sylwestra. Za bardzo rozsądne pieniądze można zwiedzić aż 4 kraje w kilka dni. My trasę Poznań – Warszawa – Wilno – Ryga – Tallin – Petersburg – Tallin – Warszawa pokonaliśmy za ok. 200pln! Niestety na taką cenę już jest za późno, ale cały czas korzystając z przewoźnika autobusowego Simple Express możemy poskładać ciekawą wycieczkę. Bilety wyszukujemy na stronie: www.simpleexpress.eu.

Wskazówka – nie kupujmy biletow bezpośrednio np. z Warszawy do Petersburga, bo może się okazać, że taniej wyjdzie nas kupowanie biletów na kolejne odcinki podróży np. Warszawa – Wilno, Wilno – Ryga/Tallin, Tallin – Petersburg. Wyszukanie najlepszej ceny zajmuje tu trochę czasu, ale warto go poświęcić, aby uzyskać jak najniższą cenę.

Noclegi w tym rejonie to nie problem. Spokojnie można znaleźć kwaterę za ok. 40-50 euro za noc, a nawet taniej. Pamiętajmy o wizie do Rosji, o którą należy zatroszcyć się wcześniej. O tym jak najłatwiej ją otrzymać pisaliśmy w artykule wiza do Rosji - poradnik.

Praga

Sylwestra w Czechach świętowałem w 2011 roku i wspominam to bardzo dobrze! Praga jest niesamowitym miastem, a świąteczno-noworoczny klimat tylko dodaje jej uroku. Dostać się tam możemy na kilka sposobów. Pociągiem przez Międzylesie lub Bohumin. Pamiętajmy, aby najpierw kupić bilet do ostatniej stacji w Polsce i potem już u czeskiego konduktora do Pragi. Co ciekawe w Czechach dwie osoby to już grupa i można na to dostać zniżkę na bilet. Im więcej osób tym większa zniżka.

Za rozsądne pieniądze możemy się także dostać do Pragi Polskim Busem z Warszawy, Łodzi bądź Wrocławia. Najlepiej dokładnie sprawdzić daty i ceny i porównać co bardziej będzie się opłacać.

Wiedeń, Bratysława

Nie więcej niż 200pln w dwie strony wydamy także na podróż Polskim Busem z Warszawy, Częstochowy lub Katowic do Wiednia lub Bratysławy, albo do obu tych miast. Kolejna ciekawa oferta i kolejne europejskie stolice. Szczególnie stolica Austrii wydaje się przyjemnym miejscem do spędzenia Sylwestra!

Przeczytaj także: ABC Taniego Podróżowania - biblia budżetowego podróżnika

Budapeszt

Za około 170pln dojedziemy z Krakowa do Budapesztu liniami Orange Ways. To węgierski przewoźnik autokarowy, którego jak najbardziej możemy polecić. Budapeszt to z kolei okno na świat węgierskich linii lotniczych Wizzair. Co prawda ceny są wysokie, ale jeżeli możemy wylecieć wcześniej i wrócić trochę później to z pewnością znajdziemy coś ciekawego.

Berlin

Kolejną alternatywą jest Sylwester w niemieckiej stolicy! Berlin to niesamowicie energetyczne miasto i naprawdę mało jest osób, które wraca z niego niezadowolonych. Jak najtaniej dostać się do Berlina? Tu po raz kolejny z pomocą przychodzi SimpleExpress. W chwili obecnej ceny to 30euro za podróż w dwie strony z Poznania lub 36 z Warszawy.

Jeszcze taniej zapłacimy za PolskiegoBusa z Poznania do Berlina (ok. 90pln). Z Warszawy z kolei wychodzi praktycznie tak samo, bo ok 150pln w dwie strony. Inną alternatywą jest pociąg ze Szczecina (szczególnie opłacalny bilet grupowy).

Co ważne z Berlina skorzystać możemy z usług innego przewoźnika autobusowego BestBus i z nimi pojechać np. do Amsterdamu. Nie będzie to już tak tanie, bo ok. 80 euro (26.12-02.01), ale i tak jest to niezła cena jak na Amsterdam, a przy okazji możemy zwiedzić dwie europejskie stolice.

A może nawet więcej, bo Amsterdam ma dobrze rozwiniętą siatkę połączeń MegaBusa i dzięki nim możemy pojechać m.in. do Londynu, Glasgow, Paryża czy Brukseli. Co najważniejsze w systemie rezerwacyjnym
Megabus nie ma jeszcze biletów na grudzień i styczeń, a oznacza to, że jeżeli będziemy czujni to możemy je upolować ‘za grosze’ (od 1GBP za odcinek).

Jak sami widzicie możliwości są wręcz nieograniczone!

Autostop?

To też jakaś ewentualność na dojazd do krajów, które nie zostały wymienione powyżej. Co prawda, zima to nie najlepszy okres, ale z drugiej strony zawsze znajdzie się ktoś kto zlituje się nad biednym autostopowiczem i zaoferuje pomoc.

Zobacz także: nasze Pomysły na wyjazd

Samolot?

Przy odrobinie szczęścia może nam się jeszcze udać znaleźć jakąś ciekawą ofertę na loty, jednak wymagać to będzie sporego nakładu zwłaszcza czasu. Z tego co udało mi się zaobserwować loty w tym terminie są średnio 70-100% droższe niż standardowo.

Autor: Krzysztof Szymański


comments powered by Disqus
 

Nasz kanał na YouTube


Facebook
 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ