Pomysł na wyjazd - 4 dni w Genui

Palermo

Genua to świetny pomysł na weekend. Foto: tnello, flickr.com


Jeżeli nie macie pomysłu na krótki wakacyjny wyjazd, a chcielibyście podzielić czas pomiędzy zwiedzanie i odpoczynek nad morzem koniecznie zastanówcie się nad stolicą Ligurii – Genuą. Jest to stosunkowo duże miasto, położone na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego, które swoją bogatą historią sięga 220 roku p.n.e. Przeszło 600 tysięczne miasto jest ojczyzną m.in. Giuseppe Garibaldiego, Sabriny Salermo oraz papieża, Benedykta XV.

Z Polski do Genui najlepiej dostać się samolotem, a następnie pociągiem przez Mediolan. Lot Ryanairem z Krakowa bądź Wrocławia kosztuje około 200 zł w dwie strony, natomiast pociąg około 18 euro w dwie strony.

Planujesz wakacje we Włoszech? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik turystyczny!

Noclegów warto szukać wśród hosteli i prywatnych kwater, które nawet w sezonie nie powinny odstraszać ceną. Czterodniowy pobyt w pokoju dwuosobowym kosztuje około 600 zł, co daje średnio 75 zł za noc.

Sprawdź noclegi w Genui:

Reasumując, dobrze zaplanowane cztery dni w Genui wraz z lotami oraz pociągami nie powinny kosztować więcej niż 600 zł za osobę.


Tagi: Genua   Włochy  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ