Londyn - darmowe atrakcje

Big Ben w Londynie

Londyn to wspaniałe miasto z niesamowitym klimatem.


Podróżowanie kojarzy nam się często ze sporym wydatkiem, jednakże mądrze planując naszą wycieczkę możemy sporo zaoszczędzić. Nie oznacza to wcale, że musimy zrezygnować z dobrego zakwaterowania i odwiedzenia topowych atrakcji. Najważniejsze jest wiedzieć gdzie i kiedy należy się udać. Portal Tanie Zwiedzanie przygotował dla Was listę darmowych atrakcji w Londynie!

10. Wallace Collection

Galeria – Muzeum Sztuki w Londynie ze zbiorami rodziny Seymour-Conway, zgromadzonymi w XVIII i XIX w. Kolekcja obejmuje ponad 5,5 tysiąca obiektów – obrazów, rzeźb, zdobionych kominków, szaf, żyrandoli itd. W 1900 roku Wallace Collection została przekazana narodowi i do dziś udostępniana jest każdemu kto zechce spędzić trochę czasu ze sztuką wysokiej klasy. Znajduje się w centrum Londynu kilka minut drogi spacerem od stacji metra Bond Street, przy Manchester Square w Hertford House.

9. The Scoop

Jeden z nielicznych teatrów w Londynie gdzie można bezpłatnie zobaczyć przedstawienie. Amfiteatr posiadający 800 miejsc dla widzów, znajduje się na południowym brzegu Tamizy niedaleko Tower Bridge (stacja metra: London Bridge Station). W czasie wiosny i lata regularnie odbywają się tu pokazy, koncerty
i przedstawienia.

Przeczytaj również: przewodnik Taniego Zwiedzania po Londynie

8. Tate Modern

Brytyjskie Muzeum Narodowe Sztuki Nowoczesnej. Stanowi dawna część Tate Gallery i mieści się na południowym brzegu Tamizy w budynku dawnej elektrowni Bankside Power Station. Prezentowane są tam kolekcje m. in. takich artystów jak Juana Muńoza, Bruce’a Naumana czy Mirosława Bałki.  Obecnie Tate Modern uważane jest za jedno z najciekawszych muzeów sztuki  nowoczesnej,  a ponadto całą kolekcję można zobaczyć online na oficjalnej stronie obiektu. Polecamy jednak wybrać się osobiście i na własne oczy przekonać o wyjątkowości tego miejsca – stacja metra Southwork lub London Blackfriars.

7. British Museum

Jedno z największych muzeów poświęconych historii starożytnej. Powstało z inicjatywy sir Hansa Sloane’a, który skolekcjonował ponad 71 tysięcy obiektów i następnie odsprzedał kolekcję Parlamentowi. Życzeniem Sir Sloane’a było aby zbiory traktowane były jako własność narodu i  w związku z tym za zwiedzanie nigdy nie była pobierana opłata. Przez ponad 250 lat, liczba wizytujących wzrosła z 5 tysięcy do 5 mln. W British Muzeum można zobaczyć słynny Kamień z Rosety, egipskie mumie, Wazę Portlandzką czy skarb Sutton Hoo. Muzeum znajduje się na Great Russell Street (stacja metra: Russell Square, Piccadilly Line)

6. Natural History Museum

Jedno z trzech wielkich muzeów znajdujących się przy Exhibition Road w South Kensington. Kolekcja liczy ponad 70 milionów eksponatów – skał, roślin, skamieniałości, minerałów. Aby ułatwić zwiedzanie muzeum zostało podzielone na kilka stref tematycznych, z których największym zainteresowaniem cieszy się galeria dinozaurów ze słynnym odlewem szkieletu diplodoka. Pozostałe strefy obejmują m. In. galerię wymarłych gatunków, świat skał i minerałów, biologię człowieka czy najpiękniejsze zdjęcia przyrody. Największym atutem Muzeum Historii Naturalnej jest to, że jest to muzeum interaktywne – możemy przeprowadzić doświadczenia, zobaczyć prezentacje audiowizualne czy przeżyć symulowane trzęsienie Ziemi. Muzeum znajduje się między Cromwell Road, najbliższa stacja metra to: South Kensington.

5. Science Museum

Muzeum Nauki i Techniki, znajduje się nieopodal National History Museum jest największych tego typu muzeum na świecie. Na siedmiu poziomach prezentowane są eksponaty z różnych dziedzin nauki i techniki – od powstania butelki, aż do powstania statku kosmicznego. Na ostatnim z poziomów są gry multimedialne, w których możemy np. dowiedzieć się jaka jest płeć naszego mózgu czy zmierzyć z wizualnymi łamigłówkami.

4. National Gallery

Galeria sztuki znajdująca się w północnej części Trafalgar Square prezentuje dzieła malarskie, wielu znanych artystów: Rafaela Santi (Obraz Św., Katarzyny), Jana Vermeera z Delft (Kobieta stojąca przy Wirginale), a także słynne dzieło Vincenta Van Gogha, „Słoneczniki”.

3. All Hallows by the Tower

Najstarszy kościół w Londynie znajdujący się nieopodal the Tower of London. Pomimo zniszczeń powstałych podczas wojen światowych, uchowały się niektóre elementy jak ponad tysiącletnie łuki i krypta, w której obecnie znajduje się małe muzeum z modelem Londynu z czasów Romańskich. Kościół ten znajduje się na Byward Street, najbliższa stacja metra to Tower Hill.

2. Queens House

Elegancki dom zaprojektowany przez Ingo Jonesa był prezentem Króla Jakuba I-go Stuarta dla jego żony Anny Duńskiej. Ten niewielki budynek, zbudowany w stylu klasycystycznym, otoczony jest pięknym ogrodem. Największe wrażenie robią schody tulipanowe. Aktualnie należy do Narodowego Muzeum Morskiego i można podziwiać w nim kolekcje portretów (głównie dynastii Tudorów) i malarstwa marynistycznego.  Dom Królowej znajduje się na Romney Road, w pobliżu Greenwich Park (najbliższa stacja metra: Greenwich lub Cutty Sark).

1. Crystal Palace Park

Park znany z modeli dinozaurów wkomponowanych w krajobraz. Modele te są tej wielkości, co żyjące kiedyś na naszej planecie stwory. Ponadto w parku znajduje się Kryształowy Pałac (będący narodowym centrum sportowym), plac zabaw, labirynt i scena koncertowa. Crystal Palace Park to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajduje się w pobliżu stacji metra: Penge West. 

Poza zaprezentowanymi atrakcjami, w Londynie znajduje się wiele innych np. Muzeum Londynu, Gresham College czy Whitechapel Art. Gallery.

Zobacz także:
Londyn - przewodnik turystyczny
Noclegi w Londynie - polecane i odradzane
Londyn - pomysł na wyjazd
Londyn - relacja z podróży


Autor: Kamila Dudzińska


Tagi: Londyn   Wielka Brytania  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ