Pomysł na wyjazd - Weekend w Pradze

Czechy

Most Karola w Pradze, płaskorzeźba św. Jana Nepomucena - jej dotknięcie spełnia marzenie!


Jedna z najpiękniejszych stolic środkowoeuropejskich. Miasto z klimatem, w którego zaułkach, ciasnych uliczkach znajdziemy niezliczone knajpki. W którym często będziemy się przeciskać przez tłum turystów, ale też spotkamy tutaj miejsca spokojne i zaciszne. Kto raz zobaczy piękno Hradczan, monumentalność katedry św. Wita, czy gwar mostu Karola zakocha się w Pradze. Jednych przyciągnie smak różnych gatunków piwa i będzie chciał skosztować tego trunku w knajpie Szwejka. Innych pociągnie tajemniczość prozy Kafki. A może to legendarny Golem będzie magnesem? Jak widać co zakątek, to ma własny urok. Taka jest właśnie Praga. Przez wieki na skrzyżowaniu kultur, gdzie kolejne pokolenia wzbogacały to miasto swą tradycją, zabytkami. Warto tego zasmakować.

Wybierasz się do Pragi? Zapraszamy Cię do przeczytania Poradnika Taniego Zwiedzania stolicy Czech

Stolica Czech jest ostatnio bardzo popularnym kierunkiem na kilkudniowy wypad. Nie ma się zresztą co dziwić, bowiem weekend w Pradze nie będzie wiązał się z dużymi wydatkami.

Możliwości dojazdu jest kilka, od bezpośrednich połączeń kolejowych, przez autobusy, aż po lokalne pociągi z Wrocławia z zagmatwanymi przesiadkami w Kłodzku i Pardubicach. Bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem jest Polski Bus. Bilety są tańsze niż w przypadku bezpośrednich połączeń kolejowych, a komfort i czas podróży nieporównywalnie lepsze niż gdyby wybrać opcję z dwoma przesiadkami.

Ceny biletów zaczynają się od 30 zł w jedną stronę (a jeżeli szczęście Wam sprzyja to być może załapiecie się nawet na pulę pierwszych 10 biletów po 1 zł), jednak w wysokim sezonie (wiosna, lato) trzeba będzie liczyć przeciętnie 60 zł za osobę w jedną stronę. Autobusy odjeżdżają z Wrocławia, Łodzi oraz Warszawy dwa razy dziennie.

Jeżeli chodzi o noclegi to możliwości jest bardzo wiele i nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem hostelu za kilkadziesiąt złotych lub hotelu w dobrym standardzie za mniej niż 100zł (za pokój dwuosobowy). Aby znaleźć tanie noclegi w Pradze polecamy porównywarkę cen HC, którą znajdziecie poniżej:

Przeczytaj również: przewodnik po Pradze, noclegi w Pradze, relacja z Pragi


Tagi: Czechy   Praga  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ