Pomysł na wyjazd - Sztokholm

Panorama Sztokholmu

Odkryj uroki Sztokholmu! Foto: Marco Lazzaroni, flickr.com


Jeżeli wciąż nie zdecydowaliście się, gdzie chcecie jechać na tegoroczne wakacje, TanieZwiedzanie Wam podpowie - możecie jechać do Szwecji, aby na własne oczy zobaczyć "Wenecję Północy" - Sztokholm!

Do Sztokholmu dolecimy z Polski tanimi liniami - Ryanair i Wizzair. Tanie loty do Sztokholmu są z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Lublina, Katowic i Krakowa. Cena, jaką powinniśmy wydać na loty, to zaledwie 80-200zł. Wszystkie bilety, które będą droższe, uważam za nieatrakcyjne. 

Ceny noclegów w Sztokholmie należą do wysokich. Nocleg w pokoju dwuosobowym zaczyna się od 200zł za pokój, natomiast łóżko w pokoju wieloosobowym w hostelu to koszt od 70zł. Poniżej prezentujemy wyszukiwarkę noclegów w Sztokholmie, dzięki niej znajdziesz najtańsze noclegi w Szwecji.

 

 

Podsumowując powyższe wydatki (loty + noclegi), wyjazd na weekend do Sztokholmu (3 noce) powinien kosztować około 350zł (pokój wieloosobowy) lub 470zł (pokój dwuosobowy). Wyjazd na tydzień (7 nocy) to koszt około 630zł (pokój wieloosobowy) lub 910zł (pokój dwuosobowy).

Oczywiście nie są to całkowite koszty wyjazdu. Do powyższego należy doliczyć transport z lotniska do centrum i na odwrót (około 150zł) + kartę transportową na komunikację miejską w Sztokholmie (pojedyncze bilety są bardzo drogie) - 215zł za 3 dni lub 300zł za 7 dni. Plus oczywiście pieniądze do wydania na miejscu, których nie dodaję do zestawienia, ponieważ jest to zbyt indywidualna sprawa.

Zobacz także: Przewodnik Taniego Zwiedzania Sztokholmu


Tagi: Sztokholm   Szwecja  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ