Jak przygotować się do wyjazdu? - checklista

Coraz częściej i coraz chętniej planujemy zagraniczne podróże. Czasem jest to weekendowy wypad do Barcelony, Mediolanu czy Londynu, czasem tygodniowe wakacje w Turcji, Grecji lub Hiszpanii, czasem kilkumiesięczna wyprawa na inny kontynent. Jeżeli nie mamy dużego doświadczenia na początku możemy czuć się trochę przestraszeni. Jak wyszukać tanie loty? Jak zabukować dobry i niedrogi hostel? Czy uda mi się wszystko załatwić? Czy nie pomylę dat, godzin, adresów? Ten prosty poradnik powstał po to, aby udowodnić Wam, że nie taki diabeł straszny…

W moim poradniku znajdziecie bardzo szczegółowe wskazówki jak postępować w kolejnych etapach przygotowań i samego wyjazdu. Tu prezentuję jedynie ogólne zasady.

1. Wybierz destynację – czy to swoją wymarzoną, czy taką do której przekona Was promocyjna cena biletów lotniczy, darmowy nocleg itd.

2. Szukaj najtańszego połączenia – niekoniecznie musi to być samolot (oczywiście w większości przypadków tak będzie). Zachowajcie zdrowy rozsądek przy kupowaniu biletu. Wyszukajcie najlepszą opcję i nie czekaj do ostatniej chwili. Swoją wiedzę w tym temacie zgłębicie po przeczytaniu mojego poradnika dotyczącego wyszukiwania tanich biletów lotniczych

3. Rozejrzyj się za noclegiem– najlepiej w takiej kolejności. Najpierw lot, potem nocleg. Dużo większe są szanse, że traficie na promocyjną okazję noclegu na dzień przed przylotem niż, że 24 godziny przed upolujecie tani bilet lotniczy. Jeżeli nie macie możliwości przenocowania u znajomych lub rodziny, nie przekonuje Was CouchSurfing to nie zostaje nic innego jak wyszukanie ciekawej oferty noclegu w hostelu lub hotelu. Jak to zrobić? Sprawdźcie w moim poradniku o Hostelach i Hotelach

4. Dowiedz się jak tanio dojechać z lotniska do centrum – jeżeli korzystacie z usług Tanich Linii Lotniczych to przygotujcie się na to, że lotnisko może być znacznie oddalone od miasta docelowego. Sprawdźcie więc różne rodzaje połączeń (busy, autobusy, pociągi) i wybierz najlepszą opcję.

5. Postaraj się dokonać szacunkowego obliczenia kosztów – sprawdźcie poradniki dotyczące państw i miast zorientujcie się ile pieniędzy powinniście ze sobą zabrać. Pamiętajcie o rezerwie, bo nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć. Koszty życia w różnych miastach możecie porównać na stronie: www.numbeo.com.

6. Miej miejscową walutę – zabierzcie ze sobą choć trochę miejscowej waluty na początek lub skorzystajcie z bankomatów na lotnisku lub kantorów (nie na lotnisku, czy dworcu.  Wyjaśniłem to w poradniku o pieniądzach w podróży). Zaoszczędzicie wtedy dużo czasu i nerwów, jeżeli nie będziecie mogli za coś zapłacić kartą. Chodzi tu zwłaszcza o bardziej egzotyczne kierunki.

7. Wydrukuj wszystkie niezbędne potwierdzenia i mapki – zaoszczędźcie sobie nerwów i czasu. Miejcie pod ręką wszystkie potwierdzenia dokonanych rezerwacji oraz mapki (zwłaszcza przystanków i miejsca noclegu)

8. Sprawdź co ciekawego dzieje się w danych dniach w mieście, które odwiedzisz – często nawet nie wiecie, że akurat w dany weekend rozegrany zostanie interesujący mecz piłki nożnej, odbędzie się koncert, festiwal lub ciekawa premiera. Sprawdźcie to zawczasu, aby potem nie pluć sobie w brodę

9. Nie bój się pytać i rozmawiać z ludźmi – jeżeli czegoś nie wiecie lub nie jesteś pewni – pytajcie! Ludzie za granicą są generalnie przyjaźni i z chęcią Ci pomogą. Nie wstydźcie się także pytać o najtańszą opcję (np. transportu). Uważajmy jednak na naciągaczy!

10. Przeczytaj nasz poradnik „Pierwsze chwile po przyjeździe”

Zobacz także:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYJAZDU

 PODRÓŻOWANIE AUTOSTOPEM

WYNAJEM SAMOCHODU

JEDZENIE W PODRÓŻY

 PIENIĄDZE W PODRÓŻY

 JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ Z BIUREM PODRÓŻY


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ