Weekend w Wiedniu – Pomysł na wyjazd

Wiedeń

Piękna panorama Wiednia. Foto: Dennis Jarvis, flickr.com


Wiedeń to jedno z najbardziej klasycznych miast w Europie Zachodniej. Obok pięknej architektury czy niesamowitej historii, której początki sięgają jeszcze czasów przed naszą erą Wiedeń jest centrum biznesowym, akademickim i kulturalnym. Można więc wybrać się tam na zwiedzanie, koncert, wystawę albo chociażby potraktować stolicę jako przystanek w drodze na narty.

Wybierasz się do Austrii? Przeczytaj nasz przewodnik po Austrii!

Możliwości dojazdu jest generalnie bardzo wiele, od autobusu, przez autobus aż po samolot. Najtańsza jednak jest opcja numer dwa, czyli autobus a konkretniej Polski Bus. Podróż z Katowic trwa dość długo, bo około 7,5 godziny jednak czas podróży rekompensuje cena. Bilety w dwie strony można bez większych problemów kupić już za około 100 zł (czasem może to być nawet 60-75 zł).

Ceny noclegów na 3 dni zaczynają się od około 200 zł za osobę. Najczęściej będzie to łóżko w hotelu wieloosobowym, jednak przy odrobinie szczęścia znajdziecie w tej cenie pokój dla dwóch osób. Polecamy naszą porównywarkę, która wskaże Wam najtańsze noclegi w mieście:

Ceny na miejscu są dość zbliżone do Berlina czy Frankfurtu, czyli drożej niż u nas. Mimo to, można spędzić tam czas nie wydając fortuny.

Zobacz także: Austria - przewodnik, Wiedeń - przewodnik, Wiedeń - pomysł na wyjazd,


Tagi: Austria   Wiedeń  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ