Pomysł na wyjazd – Ukraina + Mołdawia

TanieZwiedzanie.com > Pomysły na wyjazd > Ukraina i Mołdawia
Mołdawia wino

Mołdawia to oczywiście lokalne wino, jedno z najlepszych w Europie!


Odessa i Krym to niesamowicie ciekawe kierunki. Dojechać można tam bardzo tanio, jednak tym razem środkiem transportu jest pociąg, a nie samolot (loty są dość drogie). Naszą przygodę możemy zacząć w Przemyślu, dalej bus na granicę i marszrutka do Lwowa. Tam warto zatrzymać się a kilka chwil, bo miasto jest bardzo ciekawe i co najważniejsze dla nas… tanie. Dalej ukraińską koleją (która wbrew pozorom jest dużo lepsza niż polska) do Kijowa lub prosto do Odessy. Na wybrzeże Morza Czarnego możemy dojechać już za ok 50zł od osoby (plackarta)!

Z pewnością warto zrobić przystanek w Odessie i zrobić sobie np. jednodniową wycieczkę do Mołdawii, do Kiszyniowa. Zawsze warto odwiedzić nowy kraj, a z Odessy do mołdawskiej granicy jest naprawdę rzut beretem. Dalej pociągiem na Krym, który według wielu jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie.

Z naszych doświadczeń wynika, że Ukraina wbrew pozorom jest dość bezpieczna. Wiadomo uważać trzeba, ale my nie mieliśmy ani jednej przykrej sytuacji, a wręcz przeciwnie.

Wyjazd na 10 dni powinien kosztować ok 800-1000zł. Oczywiście zależy od warunków w jakich będziemy spać.

Zobacz także: Poradnik Taniego Zwiedzania Ukrainy >>

PS. Z powodu obecnej sytuacji na Krymie, niestety ale powyższy wyjazd należy odradzać. :( Może niedługo...


Tagi: Ukraina   Lwów   Kijów   Odessa   Krym   Mołdawia   Kiszyniów  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ