Wimdu i Airbnb - sposób na tanie noclegi

Noclegi

Szukając noclegów poświęć chwilę na Airbnb.


Szykując się do wyjazdu i szukając noclegu, obowiązkowo powinniśmy poświęcić chwilę i sprawdzić oferty na Airbnb oraz Wimdu (Wimdu zakończyło działałność 1 stycznia 2019 roku). Są to dwa ogólnoświatowe serwisy umożliwiające wynajem kwater prywatnych - pokoi i apartamentów od zwykłych ludzi. Dzięki temu, ceny w powyższych serwisach są zazwyczaj tańsze niż oferty hoteli (zwłaszcza, jeżeli chodzi o miejsca noclegowe w dużych i drogich miastach).

Sam pomysł jest dosyć świeży - Airbnb powstało w 2008 roku w San Francisco, Wimdu w 2011 roku w Berlinie. Mimo krótkiego czasu obydwa serwisy funkcjonują na całym świecie, a z ich usług korzystają setki tysięcy internautów. Airbnb posiada zarejestrowane ponad dwa miliony miejsc noclegowych w stu dziewięćdziesięciu jeden krajach świata, natomiast Wimdu trzysta tysięcy miejsc noclegowych w ponad stu krajach. Cena za wynajęcie pokoju lub apartamentu często jest niższa, niż w przypadku hosteli i hoteli ‒ zwłaszcza w dużych, rozwiniętych i drogich miastach. Dla przykładu przeszukałem na szybko systemy rezerwacyjne tradycyjnych noclegów i Wimdu oraz Airbnb wyszukując zwykłych noclegów w normalnych cenach bez promocji. kilka przykładów, kiedy w kwaterach prywatnych jest taniej:

Kopenhaga: najtańszy pokój 2-os.: 200 PLN, najtańsze łóżko w hostelu: 75 PLN, najtańsza kwatera prywatna: 85 PLN za pokój 2 os

Malaga: najtańszy pokój 2-os.: 90 PLN, najtańsze łóżko w hostelu: 40 PLN, najtańsza kwatera prywatna: 50 PLN za pokój 2 os

Amsterdam: najtańszy pokój 2-os.: 200 PLN, najtańsze łóżko w hostelu: 70 PLN, najtańsza kwatera prywatna: 145 PLN za pokój 2 os.

Genewa: najtańszy pokój 2-os.: 325 PLN, najtańsze łóżko w hostelu: 120 PLN, najtańsza kwatera prywatna: 130 PLN za pokój 2 os

Zadar: najtańszy pokój 2-os.: 120 PLN, najtańsze łóżko w hostelu: 50 PLN, najtańsza kwatera prywatna: 75 PLN za pokój 2 os

W obydwu serwisach musimy się zarejestrować, uzupełnić informacje o sobie, przejść weryfikację... i już możemy korzystać z dobrodziejstw obydwu serwisów. Najważniejszym punktem, wokół którego "kręcą" się obydwa serwisy, jest system komentarzy, dzięki którym mamy prawdziwy pogląd na zamieszczone w serwisach miejsca noclegowe i możemy przeczytać, co o lokalu i jego właścicielu uważają wynajmujący. System komentarzy działa w dwie strony, tzn. że komentarzom podlegają również osoby, które wykupują noclegi, dzięki czemu właściciele mieszkań wiedzą, z kim mają do czynienia. Obydwa serwisy posiadają również przemyślany system płatności (pieniądze trafiają najpierw na konto serwisu i przelewane zostają wynajmującemu po naszej wizycie - pod warunkiem, że nie złożymy reklamacji). Dzięki temu ryzyko oszustwa praktycznie nie istnieje.

Korzystanie z serwisu jest intuicyjne i zbliżone do systemów rezerwacyjnych tradycyjnych miejsc noclegowych. Wybieramy interesujący nas nocleg i czekamy na akceptacje wynajęcia przez wynajmującego. Jeżeli wynajmujący zaakceptuje naszą rezerwację, pozostaje się nam umówić na odbiór kluczy od niego.
Pamiętaj, aby korzystając z oferty Wimdu lub Airbnb zwrócić uwagę na komentarze oraz status wynajmującego (staż w portalu, częstotliwość odpowiadania na zapytania).

Kwatery prywatne to świetne rozwiązanie dla budżetowych podróżników. Najwięcej korzyści osiągniemy, korzystając z powyższych serwisów w dużych i drogich miastach - tutaj szansa znalezienia czegoś dużo tańszego od tradycyjnych hoteli czy hosteli jest bardzo wysoka.

Pokaż Airbnb znajomym i nocuj bez opłat

Fantastyczną możliwością, jaką daje Airbnb, jest możliwość polecania serwisu znajomym w zamian za środki do wykorzystania na zakup noclegów poprzez serwis. Każdy użytkownik Airbnb otrzymuje indywidualny link (dostępny w zakładce „Środki na podróże”), który może wysyłać znajomym. Każda osoba, która po kliknięciu w Twój link zarejestruje się w serwisie, otrzyma 100 PLN rabatu na pierwszą podróż z Airbnb. A gdy taka osoba skończy już swoją pierwszą podróż, na Twoje konto… trafi 50 PLN za sprowadzenie do serwisu nowego, aktywnego użytkownika. Układ idealny – Airbnb cieszy się z nowego użytkownika, ten z kolei cieszy się rabatem 100 PLN, a Ty cieszysz się z 50 PLN, które możesz wydać na nocleg. Piękny układ win-win-win.

Airbnb rezerwacja za 0 złotych

Nocleg wykupiony przeze mnie w Punta Cana. Cena za całość: 0,00 PLN.


Wielokrotnie w ten sposób nocowałem bez opłat w różnych miejscach świata (lub z wielkim rabatem, serwis czasem zmienia regulamin wykorzystania środków i ustala, że rabat nie może wynieść 100%, lub, ustala, tak jak jest obecnie, że środki można wykorzystać, jeżeli rezerwacja jest na minimum 75 USD). Polecam Ci rejestrację i polecenie serwisu znajomym. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię do rejestracji przez mojego linka: www.airbnb.pl/c/mjakubowski5. :)

Tekst jest fragmentem rozdziału "Kwatery prywatne" z mojej książki, Encyklopedii Taniego Zwiedzania. Możesz kupić ją na mojej stronie za 49.99 zł. W książce znajdziesz rozwinięcie tematu oraz listę podobnych, lokalnych portali.


Tagi: Wimdu   Airbnb   kwatery prywatne  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ