Pomysł na wyjazd - Petersburg

Petersburg

Petersburg to klimatyczne miasto. Foto: Koichi IIJIMA, flickr.com


Petersburg, nazywany Wenecją Północy to czarna perła w koronie dzisiejszej Rosji. Historyczna stolica naszych wschodnich sąsiadów jest drugim miastem w Rosji co do wielkości. Co ciekawe Petersburg jest stolicą obwodu leningradzkiego, do którego nie należy. Bogata historia przewija się w każdym zakątku miasta. To tutaj toczyła się akcja powieści „Zbrodnia i Kara” Dostojewskiego, to właśnie tego miasta hitlerowskie Niemcy nie mogły zdobyć przez 900 dni! Petersburg to miasto monumentalne i piękne, które jednak przyjemniej zwiedza się w ciepłych miesiącach bo zima jest tam bardzo sroga.

Wybierasz się do Rosji? Koniecznie przeczytaj Przewodnik Taniego Zwiedzania po Rosji!

Do Petersburga najtaniej dostaniecie się autokarem firmy Simple Express. Autobus jedzie z Poznania przez Warszawę, Wilno, Rygę i Tallin. Ważne jest aby bilety kupować oddzielnie na każde połączenie, tzn. oddzielnie bilet z Warszawy do Rygi, z Rygi do Tallina itd. Płaci się wtedy dużo mniej niż w przypadku kupienia bezpośredniego biletu z Warszawy do Petersburga. Zasada przy kupowaniu biletów na połączenie w Simple Express jest prosta – im szybciej, tym taniej. Przy mniej więcej 3-miesięcznym wyprzedzeniu bilety w dwie strony można kupić za 72 zł! Podróż trwa około 24 godzin.

Noclegi w Wenecji Północy nie są wcale tak tanie jak mogłoby się wydawać. Cena najtańszych dwuosobowych pokoi zaczyna się od mniej więcej 800 zł za 5 dni, natomiast łóżko w pokoju wieloosobowym to minimum 300 zł za 5 dni w dość mało komfortowych warunkach.

Podsumowując, jeżeli zależy Wam na tanim wypadzie, to za 5 dniową wycieczkę do Petersburga (transport + nocleg) powinniście zapłacić nie więcej niż 500 zł za osobę plus koszty otrzymania wizy. O tym jak najłatwiej ją otrzymać przeczytasz w artykule wiza do Rosji - poradnik.

Przeczytaj także:

Petersburg - przewodnik turystyczny

Petersburg - noclegi

Petersburg - darmowe atrakcje turystyczne


Tagi: Petersburg   Rosja  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ