Pomysł na wyjazd – Australia

Australia - Sydney

Australia jest zarazem krajem i kontynentem. Foto: Bernard Spragg. NZ, flickr.com


Australia to niestety jeden z najdroższych kierunków, jeżeli chodzi o ceny za połączenia lotnicze. Loty do Australii to praktycznie zawsze kilka tysięcy złotych. Jednak, mimo wszystko, do Australii można dolecieć taniej. Jak? Lecąc osobno z Europy z Azji i tam szukając lotów do Australii.

Wyszukanie najlepszych lotów do Australii to czasochłonne zajęcie. Pamiętajmy, żeby poszukiwania podzielić na dwa etapy:

1. Osobno wyszukujemy lot z Polski/Europy do Azji - najlepiej Singapur, Kuala Lumpur, ew. Bangkok (do którego bardzo często pojawiają się promocje lotnicze za około 1500 PLN)

2. Osobno wyszukujemy lot z Azji do Australii

Oczywiście czasem z pomocą przyjdzie nam promocja dzięki której na jednym bilecie dolecimy z Europy do Australii, ale okazyjne ceny biletów tamtym kierunku trafiają się dość rzadko. W sytuacji kiedy z promocji nie możemy skorzystać najlepiej wyszukać tani bilet z Polski lub innego europejskiego miasta do Azji Środkowo-Wschodniej. Dobrym kierunkiem jest Kuala Lumpur lub Singapur, bądź też Bangkok, skąd udamy się w dalszą podróż do Australii. Jak sami zapewne wiecie bilet do Azji w dwie strony możemy zakupić już w okolicach 2000 PLN.

Przeczytaj także: Przewodnik Taniego Zwiedzania Australii

Coraz więcej azjatyckich linii otwiera swoje połączenia z australijskimi miastami. Najlepsze ceny oferuje zazwyczaj linia FlyScoot. W pierwszej kolejności powinniśmy szukać lotów z Singapuru. Do Australii z FlyScoot dolecimy także m.in. z Tokio lub Bangkoku. Cena połączenia na trasie Singapur - Sydney - Singapur rezerwowanego z 3 miesięcznym wyprzedzeniem to ok. 1250zł! Podobną cenę otrzymamy na trasie Singapur - Gold Coast - Singapur.

Od czasu do czasu dobre ceny na loty do Australii oferuje linia Air Asia, więc jeżeli planujemy wyjazd w tamtym kierunku to warto mieć to na uwadze. Najlepsze ceny Air Asia oferuje zazwyczaj ze swojej bazy, czyli Kuala Lumpur. Nie jest to jednak problem, ponieważ pomiędzy KUL a Singapurem możemy przemieszczać się autokarem (ok. 5-6h drogi). Z Azji do Australii lata więcej linii i pamiętać możemy także o: Chongging Airlines, Quantas oraz o narodowych przewoźnikach tj. Singapore Airlines, Malaysia Airlines, Garuda Indonesia itd.

Zobacz także nasze inne Pomysły na wyjazd

Wyszukanie dobrych lotów do Australii to zajęcie czasochłonne. Jeżeli planujemy wyjazd do Australii, zabierzmy się za wyszukiwanie jak najszybciej. Najlepiej będzie dostosować swój wyjazd do terminu jakiejś promocji lotniczej do wspomnianych wyżej miast azjatyckich. Wtedy będzie najtaniej.


Tagi: Australia  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ