10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych na świecie

Nowy Jork

Nowy Jork - miasto, które nigdy nie śpi! Foto: Aurelien Guichard, flickr.com


Co byście odpowiedzieli gdyby ktoś zapytał się Was, która atrakcja turystyczna na świecie jest najpopularniejsza? Jestem pewien, że praktycznie nikt nie potrafiłaby poprawnie podać pierwszej 10. (bez określania kolejności!). Zresztą, przekonajcie się sami! Zapraszam do przeczytania rankingu najpopularniejszych atrakcji turystycznych z marca tego roku, w którym brano pod uwagę roczną liczbę odwiedzających.

10. Disneyland w Paryżu, Francja

Disneyland w Paryżu otwarto w 1992 roku. Położony 32 kilometry od Paryża składa się z dwóch parków tematycznych oraz hoteli. Rocznie odwiedza to miejsce 10.6 milionów turystów.

9. Katedra Notre Dame w Paryżu, Francja

 Monumentalna gotycka budowla obchodzi w tym roku swoje 850-lecie. Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna we Francji przyciągająca co roku 10.6 milionów turystów.

8. Disneyland i DisneySea w Tokio, Uruyasu, Japonia

Japoński Disneyland był pierwszym otwartym poza USA. Powstał dokładnie w 1983 roku pod Tokio i podobnie do obu parków w Stanach jego centralnym punktem jest zamek Kopciuszka. Co roku tokijski Disneyland odwiedza 13 milionów osób.

7. Fisherman’s Wharf i Golden Gate w San Francisco, USA

Obie atrakcje przyciągają rokrocznie 13 milionów turystów. Zresztą nie ma co się dziwić, bowiem Golden Gate (podobnie jak Fisherman’s Wharf) jest wizytówką San Francisco.

6. Wodospad Niagara, Ontario, USA/Kanada

Wodospad Niagara położony jest dokładnie na granicy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. Atrakcja przyciąga każdego 14 milionów ludzi, którzy chcą zobaczyć największy wodospad na ziemi.

5.  Disneyland w Anaheim, Kalifornia, USA

Kalifornijski Disneyland otwarto w 1955 roku. Był to pierwszy w historii park rozrywki na wolnym powietrzu, którego pomysłodawcą był sam Walt Disney (wiąże się to zresztą z bardzo ciekawą historią, bowiem Disney walczył o stworzenie przedsięwzięcia kilka dobrych lat). Co roku przyjeżdża tam 14.7 milionów odwiedzających.

4. Trafalgar Square w Londynie, UK

Trafalgar Square odwiedza 15 milionów ludzi rocznie. Składa się z centralnie ustawionej kolumny Nelsona i czterech posągów lwów dookoła. Jest to miejsce w którym odbywają się wiece wyborcze czy imprezy masowe.

3. Magic Kingdom – Lake Buena Vista, Orlando, USA

Otwarty w 1971 roku, Disneyworld na Florydzie przyciąga co roku 17 milionów fanów bajek Disneya. Składa się z 6 parków tematycznych, które tradycyjnie skupione są wokół zamku kopciuszka.

2. National Mall i Memorial Parks, Waszyngton, USA

Do stolicy Standów Zjednoczonych przybywa każdego 25 milionów osób, które pragną zobaczyć Memorial Parks. Znajdują się tam pomniki między innymi Abrahama Lincolna, Georga Waszyngtona czy Matina Luthera Kinga.

1. Times Square, Nowy Jork, USA

Times Square jest sercem Nowego Jorku I praktycznie każdy turysta przylatujący do Stanów, zalicza to miejsce. Przemawiają zresztą za tym liczby – 35 milionów turystów każdego roku jednoznacznie decyduje o tym, że Times Square to najpopularniejsza atrakcja turystyczna na świecie!

Autor: Maciej Urbański


Tagi: atrakcje turystyczne    
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ