10 najlepszych lotnisk do spania na świecie w 2012

Na których lotniskach najlepiej spać?


Portal Sleepinginairports.net po raz 16. Z rzędu opublikował raport 10 najlepszych portów lotniczych do spania. Ranking został ułożony na takich samych zasadach, co ranking z poprzednich miast - na podstawie komentarzy i oceny użytkowników portalu. Jako najważniejsze czynniki brane były pod uwagę: czystość, komfort oraz obsługa klienta. Tegoroczne zestawienie zostało stworzone na podstawie rekordowej liczby 18 190 ankiet i komentarzy, zobacz, na których lotniskach spać!

10. Toronto Pearson International

Rok temu lotnisko w Toronto zadebiutowało na 10. Miejscu na tej prestiżowej liście. Z opinii ankietowanych wynika, że najlepszym miejscem do spania na Toronto Pearson International jest terminal 1. Podróżni chwalą port za darmowe wifi, czystość czy miłą obsługę.

9. Zurich

Szwajcarskie lotnisko spadło względem 2011 roku o jedno oczko. W Zurichu nie ma problemu z czystością, miejscem do spania czy obsługą. Problemem jest za to brak darmowego wifi na terenie portu. Ciekawe jest również to, że podróżni mogą korzystać z wypożyczalni rowerów

Przeczytaj także: Spanie na lotnisku - poradnik

8. Munich International Airport

Kolejny spadek, tym razem o dwa miejsca. Ankietowani chwalą bawarski port lotniczy za niesamowitą czystość, brak tłoku, całodobowe restauracje i bary czy sprawną obsługę. Niestety, brak nielimitowanego i darmowego dostępu do Internetu bardzo wpływa negatywnie na akcje portu, przez co koniec końców zajmuje on 8. Lokatę.

7. Vancouver International Airport

Port lotniczy w Vancouver to kolejne kanadyjskie lotnisko w tym zestawieniu.  Internauci pochwalili lotnisko za idealne warunki do spania – w nocy jest cicho, a obsługa przygasza światła na terminalach. Zaletą jest również darmowe wifi bez limitów korzystania. Jedyne co nie spodobało się ankietowanym to zbyt mało alternatyw w kwestii spędzania wolnego czasu.

6. Helsinki Vantaa Airport

Fiński port lotniczy zaskarbił sobie serca pasażerów czystością, darmowym Internetem i miłą obsługą. O dziwo, wyniki ankiet pokazały że pasażerowie korzystający z lotniska nie widzą pola na którym mogłoby się ono jeszcze polepszyć.

Przeczytaj także: Poradnik Loty

5. Kuala Lumpur International Airport

Kuala Lumpur International Airport to pierwszy port lotniczy w zestawieniu z Azji. W zeszłym roku lotnisko zajęło 4. Miejsce. Lotnisko jest bardzo przyjazne dla podróżnych, którzy mają zamiar spędzić na nim noc. Darmowy dostęp do Internetu czy wygodne siedziska na których można spokojnie spać zadecydowały o tym, że Lotnisko w Kuala Lumpur otwiera pierwszą 5. W tegorocznym zestawieniu.

4. Amsterdam Schiphol

Główny port lotniczy w Holandii jest najwyżej sklasyfikowanym europejskim lotniskiem na tej liście. Awans w stosunku do zeszłego roku jest zasługą bardzo bogatej oferty dostępnych tam usług (sklepy, siłownie, kasyna, 24-godzinne Spa, teatr) oraz wszechobecnych stref dla odpoczywających podróżnych. Ankietowani byli trochę niezadowoleni z faktu, że darmowy dostęp do Internetu ograniczony został przez władze lotniska do jednej godziny.

3. Hong Kong International

Lotnisko w Hong Kongu spadło względem zeszłego roku na 3. Pozycję w rankingu. Mimo to, oferta chińskiego portu lotniczego jest bardzo bogata. Czekając na kolejny samolot możemy skorzystać m.in.: z darmowego wifi, kina IMAX, symulatory sportowe czy pola golfowego.

2. Seol Icheon

Port lotniczy w Seulu zamienił się w 2012 roku miejscami z lotniskiem w Hong Kongu. Liczba atrakcji oferowanych przez południowokoreańskie Icheon jest niesamowicie długa i urozmaicona. Poza standardowymi udogodnieniami jak darmowe wifi czy całodobowo otwarte restauracje, podróżni mają do dyspozycji lodowisko, ogrody, galerie i salony masażu. Jak na 2. Miejsce przystało, w Seulu znajdziemy bardzo dużo wygodnych i spokojnych miejsc do spania.

1. Singapore Changi

Changi jest od 16 lat na 1. Miejscu rankingu. Lotnisko w Singapurze to wizytówka kraju. W różnego rodzaju przewodnikach i poradnikach można znaleźć informacje o tym, że lepiej spać na Changi niż w hotelu. Pasażerowie mogą robić tam praktycznie wszystko od kapliczek przez galerie, sale z konsolami do grania aż po jacuzzi, baseny czy sauny. Oczywiście, warunki do spania są wzorowe! 

Autor: Maciej Urbański


comments powered by Disqus
Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ