Dusseldorf - przewodnik turystyczny

Dusseldorf

Nowy rok w Dusseldorfie. Foto: Sefer Kilic, flickr.com


Dusseldorf jest jednym z najważniejszych miast Zachodnich Niemiec. Położone niecałe 50 kilometrów od granicy z Holandią miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym Niemiec. Mimo że znacznie ucierpiało podczas II wojny światowej, posiada pewną ilość zabytków oraz ciekawych miejsc.

JAK NAJTANIEJ DOTRZEĆ DO DUSSELDORFU

Jak tanio dotrzeć do Dusseldorfu?


Do Dusseldorfu dolecimy tanimi liniami z Polski jedynie z lotniska w Bydgoszczy (Ryanair). Nie ma problemu ze znalezieniem lotów za 39 PLN w jedną stronę. Osoby z oddalonych od Bydgoszczy miast mogą pomyśleć o locie z Polski do Kolonii oraz Dortmundu, skąd do Dusseldorfu dojedziemy koleją za około 15 EUR w jedną stronę.

TRANSPORT Z LOTNISKA DO CENTRUM DUSSELDORFU

Dojazd z lotniska do Dusseldorfu.


Dusseldorf obsługiwany jest przez 3 lotniska - główne, Düsseldorf International Airport (DUS), Airport Weeze (NRN) oraz położone w Kolonii Köln Bonn Airport (CGN).

Düsseldorf International Airport (DUS)

Jest głównym lotniskiem Dusseldorfu. Położony około 15km od centrum miasta. Jest jednym z głównych lotnisk niemieckich. Z lotniska DUS do centrum Dusseldorfu dojedziemy autobusem lub koleją S-Bahn nr S7 i S11. Kosz przejazdu to 2,5 EUR, czas przejazdu około 20 minut.

Airport Weeze (NRN)

Lotnisko, na które latają tanie linie lotnicze, między innymi Ryanair z Bydgoszczy. Położony około 80km od centrum miasta. Do Dusseldorfu dojdziemy koleją lub autokarem w 90 minut za 14 EUR.

Köln Bonn Airport (CGN)

Lotnisko położone jest niedaleko centrum. Z Kolonii dojedziemy do Dusseldorfu koleją za około 15 EUR. Więcej informacji o Kolonii w artykule Kolonia - przewodnik turystyczny.

KOMUNIKACJA MIEJSKA W DUSSELDORFIE

Dusseldorf posiada rozbudowaną komunikację miejską.


Całą komunikacją miejską w Dusseldorfie (busy, tramwaje, metro) zarządza spółka  Rheinbahn AG (www.rheinbahn.com). Oczywiście jest również kolej podmiejska S-Bahn. Podstawowy bilet (Kurzstrecke) kosztuje 1,6 EUR (4 przystanki lub 30 minut) lub 2,5 EUR (Preisstufe A, 90 minut, bez limitu przystanków i odległości). Jest również dostępny bilet dobowy (do 2:00 następnego dnia) za 5,9 EUR. Transport podzielony jest na strefy - poza interesującą turystów strefą A, są jeszcze strefy podmiejskie - B, C i D. Bilety kupujemy w automatach.

NOCLEGI W DUSSELDORFIE

Gdzie tanio spać w Dusseldorfie?


Dusseldorf nie posiada wybitnie rozbudowanej bazy noclegowej. Nie jest ona również najtańsza. Noc w dwuosobowym pokoju kosztuje od około 180 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 80 PLN.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

Kwatery prywatne - w Dusseldorfie można rozejrzeć się za prywatnymi kwaterami na portalu Airbnb. Znajdziemy tam nocleg w mieście za około 110 PLN za dwuosobowy pokój. Więcej o kwaterach prywatnych w artykule kwatery prywatne.

DUSSELDORF - WARTE ODWIEDZENIA

co warto zobaczyć w Londynie

Sprawdź darmowe atrakcje miasta Dusseldorf.


Centrum Dusseldorfu jest niewielkie i można je zwiedzić pieszo. Główną atrakcją miasta jest stare miasto (Altstadt). Starówka została w całości zniszczona podczas II wojny światowej, jednak Niemcy pieczołowicie odbudowali całą zabudowę tak, że miejsce to wciąż wydaje się być wielowiekowym.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

Dusseldorf - wskazówki praktyczne.


- Dusseldorf uznawany jest za niemiecką stolicę mody. Königsallee, główny bulwar miasta jest miejscem wypełnionym sklepami i butikami. Ponadto w mieście odbywa się wiele pokazów mody

PRZYDATNE STRONY

Dusseldorf - przydatne strony.


www.duesseldorf-tourismus.de - oficjalna strona miasta (ENG/DE)

Nasze artykuły na temat Dusseldorfu:
tymczasowo brak

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020


comments powered by Disqus
Tagi: Dusseldorf   Niemcy  
 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ