Dusseldorf - przewodnik turystyczny

Dusseldorf jest jednym z najważniejszych miast Zachodnich Niemiec. Położone niecałe 50 kilometrów od granicy z Holandią miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym Niemiec. Mimo że znacznie ucierpiało podczas II wojny światowej, posiada pewną ilość zabytków oraz ciekawych miejsc.

Dusseldorf - informacje ogólne i notka historyczna

Düsseldorf położony jest niedaleko granicy z Holandią. Po zakończeniu drugiej wojny światowej miasto stało się jednym z ważniejszych miast Niemiec Zachodnich. Liczy niecałe 700 tysięcy mieszkańców i znane jest jako ważne zagłębie biznesowe - swoje siedziby ma tu znaczna część niemieckich firm.

Jak dotrzeć do Dusseldorfu

Jak tanio dotrzeć do Dusseldorfu?


Do Dusseldorfu dolecimy tanimi liniami z Polski jedynie z lotniska w Bydgoszczy (Ryanair). Nie ma problemu ze znalezieniem lotów za 39 PLN w jedną stronę. Osoby z oddalonych od Bydgoszczy miast mogą pomyśleć o locie z Polski do Kolonii oraz Dortmundu, skąd do Dusseldorfu dojedziemy koleją za około 15 EUR w jedną stronę.

Transport z lotniska do centrum Dusseldorfu

Dojazd z lotniska do Dusseldorfu.


Dusseldorf obsługiwany jest przez 3 lotniska - główne, Düsseldorf International Airport (DUS), Airport Weeze (NRN) oraz położone w Kolonii Köln Bonn Airport (CGN).

Düsseldorf International Airport (DUS)

Jest głównym lotniskiem Dusseldorfu. Położony około 15km od centrum miasta. Jest jednym z głównych lotnisk niemieckich. Z lotniska DUS do centrum Dusseldorfu dojedziemy autobusem lub koleją S-Bahn nr S7 i S11. Kosz przejazdu to 2,5 EUR, czas przejazdu około 20 minut.

Airport Weeze (NRN)

Lotnisko, na które latają tanie linie lotnicze, między innymi Ryanair z Bydgoszczy. Położony około 80km od centrum miasta. Do Dusseldorfu dojdziemy koleją lub autokarem w 90 minut za 14 EUR.

Köln Bonn Airport (CGN)

Lotnisko położone jest niedaleko centrum. Z Kolonii dojedziemy do Dusseldorfu koleją za około 15 EUR. Więcej informacji o Kolonii w artykule Kolonia - przewodnik turystyczny.

Dusseldorf - komunikacja miejska

Dusseldorf posiada rozbudowaną komunikację miejską.


Całą komunikacją miejską w Dusseldorfie (busy, tramwaje, metro) zarządza spółka  Rheinbahn AG (www.rheinbahn.com). Oczywiście jest również kolej podmiejska S-Bahn. Podstawowy bilet (Kurzstrecke) kosztuje 1,6 EUR (4 przystanki lub 30 minut) lub 2,5 EUR (Preisstufe A, 90 minut, bez limitu przystanków i odległości). Jest również dostępny bilet dobowy (do 2:00 następnego dnia) za 5,9 EUR. Transport podzielony jest na strefy - poza interesującą turystów strefą A, są jeszcze strefy podmiejskie - B, C i D. Bilety kupujemy w automatach.

Noclegi w Dusseldorf

Gdzie tanio spać w Dusseldorfie?


Dusseldorf nie posiada wybitnie rozbudowanej bazy noclegowej. Nie jest ona również najtańsza. Noc w dwuosobowym pokoju kosztuje od około 180 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 80 PLN.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

Kwatery prywatne - w Dusseldorfie można rozejrzeć się za prywatnymi kwaterami na portalu Airbnb. Znajdziemy tam nocleg w mieście za około 110 PLN za dwuosobowy pokój. Więcej o kwaterach prywatnych w artykule kwatery prywatne.

Atrakcje Dusseldorf

co warto zobaczyć w Londynie

Sprawdź darmowe atrakcje miasta Dusseldorf.


Centrum Dusseldorfu jest niewielkie i można je zwiedzić pieszo. Główną atrakcją miasta jest stare miasto (Altstadt). Starówka została w całości zniszczona podczas II wojny światowej, jednak Niemcy pieczołowicie odbudowali całą zabudowę tak, że miejsce to wciąż wydaje się być wielowiekowym.

Dusseldorf - wskazówki praktyczne

Dusseldorf - wskazówki praktyczne.


- Dusseldorf uznawany jest za niemiecką stolicę mody. Königsallee, główny bulwar miasta jest miejscem wypełnionym sklepami i butikami. Ponadto w mieście odbywa się wiele pokazów mody

Przydatne linki

Dusseldorf - przydatne strony.


www.duesseldorf-tourismus.de - oficjalna strona miasta (ENG/DE)

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020


comments powered by Disqus
Tagi: Dusseldorf   Niemcy  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ