6 sposobów na obniżenie ceny rejsu!

Jak obniżyć cenę rejsu?


Na zachodzie rejsy wypoczynkowe są popularne od wielu lat. Niestety, ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy, szczególnie w przypadku tych bardziej egzotycznych kierunków. Przygotowaliśmy dla Was zatem parę przydatnych wskazówek dzięki którym będziecie mogli wykupić wymarzony rejs w okazyjnej cenie.

REZERWUJ Z DUŻYM WYPRZEDZENIEM

Dokonując rezerwacji do 12 miesięcy przed rejsem możecie zaoszczędzić nawet do 50 % ceny, która zazwyczaj podawana jest w broszurach. Poza tym będziecie mieli do wyboru o wiele więcej terminów czy kabin, a istnieje też duże prawdopodobieństwo że cena ewentualnych hoteli czy transferów lotniczych również będzie okazyjna.

ALBO NA OSTATNIĄ CHWILĘ

Decydując się na rejs na parę dni przed również można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ostatnie miejsca wyprzedawane są zazwyczaj za dużo niższą cenę, np. rejs po Morzu Karaibskim może kosztować nawet mniej niż 500 $. Musicie mieć jednak na uwadze to, że wybór kabin czy konkretnych dat będzie mocno ograniczony. Zresztą do tego dochodzi jeszcze problem znalezienia lotu w korzystnej cenie co również może być bardzo trudne, a musicie pamiętać że oferty last minute nie podlegają zwrotowi.

ZAPYTAJ O ZNIŻKĘ

Zadając agentowi odpowiednie pytanie możecie zdziałać cuda. Przede wszystkim, jeżeli już kiedyś korzystaliście z usług konkretnej firmy może wspomnieć o tym agentowi i grzecznie zapytać o zniżkę dla stałych klientów. Jest dość prawdopodobne, że dostaniecie od 5 do nawet 15 % rabatu. Podobnie w przypadku rezerwacji miejsc dla kilku osób na raz. Zdarza się, że 3. Lub 4. Osoba dostanie nawet do 60 % zniżki. Osobom powyżej pewnego wieku również przysługuje parę procent zniżki, więc nie warto się wstydzić.

KORZYSTAJ Z USŁUG AGENTA TURYSTYCZNEGO

Teoretycznie omijanie wszelkiego rodzaju biur, agentów czy innego rodzaju pośredników ma wpływa na wysokość finalnej ceny usług(zresztą odnosi się to nie tylko do rejsów), jednak w przypadku rejsów rola agentów jest czasem niedoceniana. Dobry agent może odegrać znaczącą rolę w znalezieniu okazyjnej oferty. Poza tym często zdarza się, że agent ma pewne pole manewru w zakresie obniżenia ceny czy też wytłumaczy nam co tak naprawdę w danej ofercie jest za darmo a co tylko ma dobrze wyglądać, a w skrajnych wypadkach będzie mógł „stanąć w waszej obronie” jeżeli okaże się, że po dokonaniu rezerwacji ceny spadły w dół.

LICZY SIĘ ILOŚĆ

Zebranie większej grupy nie należy zazwyczaj do łatwych zadań, ale w przypadku rejsów może okazać się korzystne. Większość przewoźników oferuje różnego rodzaju zniżki albo dodatkowe korzyści w przypadku rezerwacji grupowych.

PŁYWAJ POZA SEZONEM

Poza sezonem ceny również są korzystniejsze. Nie zaoszczędzicie wprawdzie bajońskich sum, ale będziecie mogli liczyć na 10% rabat. Poniżej znajdziecie okresy oraz regiony w których ceny rejsów powinny być niższe niż zwykle:

Karaiby: wrzesień, październik, okres przedświąteczny w grudniu oraz pierwsza połowa stycznie

Europa: połowa marca, kwiecień, oraz okres od października od grudnia.

Alaska: maj i wrzesień

Bermudy: Kwiecień i październik

Autor: M. Urbański


Tagi: rejsy  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ