Ocena linii lotniczych - Air Caraibes - opinie

Air Caraibes

Air Caraibes opinie - czy warto latać Air Caraibes?


Air Caraibes - jest francuską linią lotniczą łączącą Francję z jej karaibskimi koloniami. Prócz tego linia posiada kilka innych połączeń. Jej siedziba znajduje się w Paryżu (Orly Airport), Pointe-à-Pitre (Gwadelupa) oraz na Martynice. Dzięki tej linii możemy polecieć na Karaiby w niskiej cenie, a jeżeli uda nam się trafić promocję, to w bardzo niskiej cenie.

Air Caraibes - siatka połączeń i flota

Air Caraibes nie jest dużą linią lotniczą, posiada 14 samolotów, w większości Airbusy. Baza Air Caraibes w Europie znajduje się w Paryżu. Oznacza to, że skorzystanie z linii będzie się przeważnie wiązało z potrzebą dotarcia do Paryża. Ze stolicy Francji polecimy m.in. na Gwadelupę, Martynikę, Gujanę Francuską, Saint Martin, Dominikanę oraz Haiti, Meksyk, USA i inne.

Air Caraibes - proces rezerwacji i płatność

Bilety możemy kupić na oficjalnej stronie przewoźnika, aircaraibes.com lub w wyszukiwarkach lotów. Rezerwacja nie różni się w zasadzie niczym od standardowej rezerwacji biletów lotniczych. Musimy mieć jedynie uwagę na klasy podróży, o których piszę dokładniej poniżej.

Przeczytaj również: Państwa i miasta - przewodniki turystyczne

Air Caraibes - klasy podróżowania standard

Air Caraibes ma trzy klasy podróżowania - MADRAS (biznesowa), CARAIBES (premium) oraz SOLEIL (ekonomiczna). Klasy te są dodatkowo podzielone na podkategorię. Nas najbardziej interesuje najtańsza - SOLEIL, która dzieli się na SOLEIL BASIC, SOLEIL SMART i SOLEIL FLEX. W najtańszej klasie, SOLEIL BASIC możemy wziąć ze sobą tylko bagaż podręczny o maksymalnej wadze 12kg. Bagaż rejestrowany (23kg) dostępny jest od SOLEIL SMART, jednak cena biletu w tej klasie jest wyższa o 30-40 EUR. Czym jeszcze różnią się poszczególne klasy SOLEIL? Niczym interesującym dla budżetowego podróżnika - wysokością opłaty ze wybór miejsca w samolocie (opcjonalna możliwość), dostępem do strefy lounge na lotnisku czy pierwszeństwem wejścia na pokład.

Air Caraibes jedzenie

Posiłki w Air Caraibes - opinie


Wyżywienie opłacone jest w każdej klasie Air Caraibes, co oznacza, że lecąc tymi liniami, masz zagwarantowane posiłki. Te są bardzo dobre, jedne z lepszych, które jadłem na pokładach samolotów.

Air Caraibes - subiektywna opinia

Jeżeli jesteś w stanie zrezygnować z bagażu rejestrowanego, to zdecydowanie! Lecąc Air Caraibes spędziłem prawie miesiąc czasu na Gwadelupie wyłącznie z bagażem podręcznym - naprawdę da się to zrobić, a... pralki są wszędzie :)


Tagi:
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ