Lotnisko Pekin Beijing Daxing International Airport - dojazd do centrum

Beijing Daxing International Airport (PKX)

Otworzone w 2019 roku lotnisko Beijing Daxing International Airport (PKX) stało się, obok Beijing International Airport (PEK), drugim lotniskiem Pekinu. Budowa nowego lotniska była koniecznością. Z powodu ogromnej ilości podróżujących (rokroczny wzrost o 10%) lotnisko PEK nie radziło sobie z ich obsługą. Nawet po rozbudowaniu lotniska PEK o trzeci terminal okazało się, że to za mało. Z tego powodu wybudowano od podstaw lotnisko PKX, którego przepustowość będzie docelowo mniej więcej taka sama, jak Beijing Capital International Airport, co pozwoli na najbliższe lata na zaspokojenie przepustowości lotniczej Pekinu.

Lotnisko położone jest na północnej granicy miasta, niecałe 50 kilometrów od centrum Pekinu. W przyszłości z lotniska Daxing będą latać linie tworzące sojusz SkyTeam. Obecnie ląduje na nich większość połączeń krajowych oraz kilka linii zagranicznych, w tym m.in. polski LOT, Aeroflot, British Airways i Finnair.

Pekin - Beijing Daxing International Airport - najważniejsze dane:

  • Pełna nazwa: Běijīng Dàxīng Guójì Jīchǎng
  • Pełna nazwa po angielsku: Beijing Daxing International Airport
  • Kod IATA: PKX
  • Strona internetowa: www.bdia.com.cn

Jak dojechać z lotniska PKX do centrum Pekinu?

Poniżej opisujemy każdy sposób na dotarcie z lotniska Daxing do centrum Pekinu.

Pociągi - Daxing Airport Express

Port lotniczy Pekin Daxing obsługiwany jest przez kolej Daxing Airport Express. Daxing Airport Express to linia kolejowa, którą dojedziemy z lotniska do centrum Pekinu. W rzeczywistości jest to osobna, świeżo wybudowana linia metra, która łączy się na przystanku Caoqiao z linią metra 10. Przejazd kosztuje 35 RMB.

Autobusy

Lotnisko posiada 3 linie autobusowe, które prowadzą do centrum Pekinu:

  • Linia 1 - zatrzymuje się przy stacji metra linii 2 (stacja Beijing Railway Station)
  • Linia 2 - zatrzymuje się przy stacji metra linii 7 i 9 (stacja Beijing West Railway Station)
  • Linia 3 - zatrzymuje się przy stacji metra linii 4 i 14 (stacja Beijing South Railway Station)

Koszt przejazdu to 40 RMB. Przystanki autobusowe położone są na północno-wschodniej części lotniska, można je odnaleźć dzięki oznakowaniu na lotnisku. Bilety można kupić w automatach.

Taksówki

Do centrum Pekinu z lotniska Daxing możemy dostać się taksówką. Przejazd taksówką z Daxing do centrum Pekinu jest niestety drogi i kosztuje około 200 RMB. Polecamy tę formę transportu jedynie w przypadku, gdy z lotniska nie będą już kursować pociągi bądź busy. Upewnijmy się, że kierowca włączy taksometr.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021

 


Tagi: Pekin   Chiny  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ