Pomysł na wyjazd – Gruzja

Klasztor Cminda Sameba przy Kazbegi

Klasztor Cminda Sameba przy Kazbegi.


Warto zajrzeć do naszych gruzińskich braci póki jeszcze komercja i napływ turystów nie odcisnął swojego piętna na tym pięknym kraju. Co ważne Gruzja jest obecnie dużo bardziej dostępna dla podróżników z Polski niż jeszcze rok temu.

Wszystko dzięki węgierskim liniom WizzAir, które uruchomiły bezpośrednie połączenie Warszawa – Kutaisi oraz Gdańsk - Kutaisi. Inną możliwością jest skorzystanie z połączenia Warszawa – Tbilisi LOT-em. Ceny zaczynają się już od 200zł! Standardowe połączenie będzie jednak kosztować ok. 600zł.

Gruzja to połączenie wszystkiego co potrzeba do udanego wyjazdu na wakacje. Swoje miejsce znajdą tam miłośnicy górskich wędrówek i wylegiwania się na plaży. Jedzenie jest smaczne, mieszkańcy bardzo otwarci i przyjaźnie nastawieni do Polaków. Nic tylko jechać!

Kutaisi jest położone bliżej wybrzeża. Wiele osób odradza kierowanie się na gruzińskie plaże np. w Poti lub Batumi, ponieważ są to najbardziej turystycznie eksplorowane miejsca w Gruzji i ludzie tam traktują zazwyczaj turystów jak turystów, a nie jak wyczekiwanych gości z innych krajów.

Średnia cena wyjazdu na 10 dni może oscylować wokół 900-1300zł (w zależności od ceny biletów lotniczych głównie). Doradzamy nie rezerwować noclegów z wyprzedzeniem, a zatroszczyć się o to dopiero na miejscu. Możemy przespać się wtedy za naprawdę niskie kwoty. Śmiało możemy korzystać z autostopu, a nawet jeżeli nam się to nie uśmiecha koszty przejazdów pomiędzy miastami są również niewielkie. Generalnie jest to także bardzo bezpieczny kraj w co wiele osób niedowierza.


Tagi: Gruzja   Kutaisi  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ