Kiedy z biurem podróży taniej niż na własną rękę?

TanieZwiedzanie.com > Poradnik taniego zwiedzania > Kiedy z biurem podróży taniej niż na własną rękę

Losowe oferty z biura podróży. Foto: itaka.com


W większości przypadków dużo tańsze jest podróżowanie na własną rękę. Ale jednak nie zawsze. Dzięki lotom czarterowym może się zdarzyć, że biura podróży oferują naprawdę świetną cenę, której nie uda nam się osiągnąć przy samodzielnej rezerwacji biletów lotniczych na stronie przewoźnika.

Nie ma w tym przypadku zbyt wielu reguł, a zasady często zmieniają się, wszystko w zależności od pory roku, popularności danych kierunków i sytuacji na rynku. Można jednak ustalić pewne trendy, które utrzymują się przez lata. W tym tekście postaram się je przybliżyć.

Istnieją kraje, typowo turystyczne, do których bardzo często możemy dolecieć tanio z biurem podróży, a do których problematyczne będzie dotarcie tanimi liniami. Takie kraje to na pewno Egipt i Tunezja, do których przeważnie taniej jest polecieć z biurem podróży niż na własną rękę. Spowodowane jest to ogromną, sezonową popularnością tych kierunków wśród biur podróży, przez co tanie linie lotnicze nie chcą z nimi konkurować i skupiają się na innych połączeniach. To zdecydowanie dwa najmocniejsze punkty, gdzie bardzo często nie uda nam się przeskoczyć ceny oferowanych przez biura podróży. Inne kraje, gdzie warto będzie rozeznać się z ofertą to Malta, Grecja czy Turcja, gdzie rzadko bo rzadko, ale można jednak znaleźć atrakcyjny cenowo wyjazd, mogący konkurować z wyjazdem na własną rękę.

Biura podróży oferują również bardzo dobre ceny na wyjazdy do dalekich państw wyspiarskich, nastawionych na turystykę plażową, takich jak Aruby, Wyspy Zielonego Przylądka czy Jamajka. Tutaj szansa znalezienia tańszego (od zorganizowanego samodzielnie) wyjazdu są możliwe, dlatego warto przeglądać oferty biur podróży.

Na potrzeby tego artykułu posiedziałem trochę w internecie i poszukałem najlepszych ofert do powyższych krajów. Oto, co znalazłem (cena za loty + noclegi, ewentualne dodatki dopisane przy każdej ofercie):
Tunezja: 7 dni, 800 PLN,
Egipt: 7 dni, 999 PLN,
Malta: 7 dni, 411 PLN, śniadanie w cenie
Kuba 14 dni, 3399 PLN, hotel 5*****, all inclusive
Aruba: 7 dni, 1700 PLN, bez noclegu
Dominikana: 8 dni, 3299 PLN, all inclusive

Nie spędziłem na poszukiwaniach tyle czasu, ile powinienem. Większość powyższych cen można jeszcze trochę obniżyć, poświęcając czas na szukanie ofert. Im szybciej zaczniemy poszukiwania, tym lepiej. Im więcej stron przejrzymy, tym lepiej. Najniższe ceny na loty z biurem podróży znajdziemy poza sezonem wakacyjnym.

Jeżeli zastanawiacie się nad podróżą z biurem podróży, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu: Jak tanio podróżować z biurem podróży?


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ