6 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim wyruszysz w podróż samolotem z niemowlakiem

Loty i transport

Co zrobić z dzieckiem w samolocie?


W odpowiedzi na liczne pytania naszych czytelników postanowiłem przygotować dzisiaj tekst troszeczkę odbiegający od idei taniego podróżowania, aczkolwiek rozwiewający wiele wątpliwości. Poniżej zawarłem 6 najważniejszych wskazówek, które choć trochę powinny ułatwić Wam podróż samolotem z niemowlaczkiem.

1. Spakuj się lekko. Brzmi to wprawdzie absurdalnie, bo przecież lecąc z małym dzieckiem trzeba spakować pieluszki, olejki, kocyki itd. itp. Aczkolwiek starajcie się zmniejszyć bagaż podręczny do minimum. Przeanalizujcie również pod tym kątem cel podróży, bo być może okaże się że niektóre niezbędne rzeczy będą na miejscu, albo przynajmniej będzie można kupić je tam w normalnej cenie.

2. Ogranicz liczbę toreb do minimum. Lecąc samolotem macie prawo wziąć ze sobą bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany, jednak zastanówcie się czy możecie sobie pozwolić na to, ażeby osobą zajmująca się podczas podróży niemowlakiem nie musiała brać dodatkowej torby. Raz, że jest to duże obciążenie fizyczne, a dwa że bardzo łatwo zapomnieć o dodatkowym pakunku opiekując się dzieckiem.

3. „Ubierz się” w swoje dziecko. Chodzi oczywiście o specjalne nosidełka. Jak twierdzą praktycy (czyt. Rodzicie dużo podróżujący ze swoimi pociechami w powietrzu), jest to najważniejsza zasada i przede wszystkim ogromne ułatwienie w podróży. Rodzic ma cały czas wolne ręce, a dziecko wygodnie leży. Jest to szczególnie istotne na lotnisku podczas odprawy.

Przeczytaj również: loty - poradnik

4. Patrz na znaki dla rodziców z dziećmi. Rada dotyczy lotnisk na których bardzo często oznakowane są specjalnie odseparowane pasy pozwalające na szybkie przejście kontroli bezpieczeństwa, czy odprawy. Warto również pamiętać, że na dużych lotniskach znajdują się tzw. „pokoje dla matki z dzieckiem”, gdzie można przewinąć czy umyć maluszka.

5. Ubierzcie się wygodnie. Niby oczywista rada, aczkolwiek naprawdę warto bardzo dokładnie przemyśleć ubiór swój i swojego dziecka. Nie chodzi tu tylko o wygodne ubranie na czas samego lotu, ale również o to żeby różnymi małymi szczegółami nie komplikować sobie np. przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa. Starajcie się w miarę możliwości nie zakładać dziecku butów (przynajmniej nie przed kontrolą). Poza tym dobrze założyć na siebie spodnie do których nie potrzebujecie paska oraz butów, których nie będziecie musieli ściągać. Podobnie wygląda sprawa z różnego rodzaju płaszczami i kurtkami. Rzeczy, które normalnie nie sprawiają Wam w podróży kłopotów, z dzieckiem mogą okazać się niebywałym wyzwaniem

Przeczytaj również: Poradnik Taniego Zwiedzania

6. Zabawiaj, karm, daj smoczek podczas startu i lądowania. Oczywiście, karmienie czy ssanie smoczka bardzo pomaga dziecku w wyrównywaniu ciśnienia podczas lotu, ale jeżeli pociecha zasnęła to nie warto specjalnie jej budzić. Powołam się tutaj na przykład Jennifer Borget, amerykańskiej blogerki, która opisała swoje doświadczenia i sugestie nt. podróży samolotem z niemowlakami. Wspomniana kobieta napisała, że jej mała córeczka zazwyczaj przesypiała większość lotów. Po przebudzeniu (jeszcze w powietrzu) kobieta karmiła i niańczyła dziecko. O dziwo, dziewczynka nigdy nie miała problemów z ciśnieniem. 

Autor: Maciej Urbański


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ