Tanie latanie z Berlina - poradnik

Panorama Berlina

Weekend w Berlinie można spędzić już za 300 złotych.


Wiele osób nie wykorzystuje faktu, że Berlin mieści się niedaleko polskiej granicy i podczas planowania wyjazdu nie bierze pod uwagę lotniska w Berlinie. Należy pamiętać, że Berlin posiada niesamowicie rozbudowaną siatkę połączeń i wiele z lotów jest w Berlinie tańśza niż w Polsce.

Aby dowiedzieć się jak, gdzie i kiedy rezerowować bilety lotnicze, przeczytaj nasz poradnik LOTY

Z racji tego, że pochodzę ze Szczecina średnio 2 razy w roku korzystam z usług berlińskich lotnisk (zazwyczaj Schoenefeld). To samo polecam mieszkańcom Polski zachodniej, ale nie tylko. Po pierwsze siatka połączeń jest dużo bogatsza niż ta oferowana przez linie lotnicze operujące w Polsce, a po drugie ceny są zazwyczaj bardzo konkurencyjne.

Jak dojechać?

Z Polski możemy łatwo i niedrogo dostać się do Berlina. Mieszkańcy Szczecina, Poznania i Wrocławia mogą wybrać busy (np. FlixBus) lub pociąg (juz od kilku euro w jedną stronę). Dalej na lotnisko dojedziemy np. pociągiem podmiejskim, przejeżdżającym przez główne stacje w Berlinie.

Jak rezerwować? 

Interesować nas powinny głównie loty z berlińskiego lotniska Schoenefeld. Możemy wyruszyć z niego w podniebną podróż między innymi Ryanairem, AirBerlinem lub Easyjetem. Zwłaszcza te ostatnie linie są warte polecenia. Easyjet ma swój własny terminal na lotnisku. Codziennie startują z niego loty w ciekawych kierunkach europejskich. Bilety rezerowane odpowiednio wcześnie nie powinny za bardzo nadwyrężyć naszego budżetu, a ponadto odkryją się przed nami nowe kierunki i kraje do odwiedzenia. Zapraszam do sprawdzenia stron i cen wyżej wymienionych linii.


Tagi: Niemcy   Berlin  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ