Pomysł na wyjazd - Albania

Albania

Albania. Foto: Rob Hogeslag, flickr.com


Albania - razem z Mołdawią stanowi najbiedniejsze kraje Europy. Po okresie silnego komunizmu kraj wychodzi powoli z zapaści, licząc nawet na wstąpienie w przyszłości do Unii Europejskiej. Albania to piękny, górski kraj z dostępem do morza.

Do Albanii nie dolecimy niestety tanimi liniami. Nie oznacza to jednak, że nie da się do Albanii dostać tanio. Najlepszym sposobem na dotarcie do Albanii są loty tanimi liniami do Czarnogóry lub Macedonii i stamtąd przejazd autobusem np. do Tirany. Do obydwu państw nie dolecimy z Polski, co oznacza, że będziemy musieli najpierw polecieć z Polski do kraju z którego latają tanie linie do Macedonii i Czarnogóry i stamtąd dopiero lecieć na Bałkany.

Do Macedonii dolecimy liniami Wizzair m.in. z Brukseli, Mediolanu, Eindhoven, Paryża, Oslo (wymieniam tylko miasta do których dolecimy tanio z Polski).  Do Podgoricy w Czarnogórze dolecimy liniami Ryanair z Brukseli.

Gdy już dolecimy na miejsce, musimy zorganizować przejazd do Albanii. W przypadku Podgoricy najlepiej najpierw pojechać busem do miejscowości Szkodra (położonej niedaleko granicy). W mieście znajdziemy dworzec autobusowy z którego będzie można ruszyć w dalszą drogę. W przypadku Macedonii musimy jechać na Skopje Bus Station, gdzie kupimy bilety na autokar np. do Tirany (firmy: SAS mk i Durmo Tours). Cena biletu zaczyna się od 40zł za kurs w jedną stronę (7h jazdy).

Powyższy sposób dotarcia do Albanii powinniśmy zamknąć w kwocie 500-600zł za wszystko.


Tagi: Albania  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ