Nie wszystko złoto co... czyli pozornie okazyjne promocje lotnicze

Nie tak dawno temu skończyła się wyjątkowo korzystna promocja arabskich i holenderskich linii lotniczych, dzięki której na biletach lotniczych można było zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych. W ofercie nie zabrakło również takich perełek jak Malediwy czy Seszele. 1500 zł za loty z Warszawy na Malediwy i z powrotem brzmi jak marzenie, więc ludzie bez zastanowienia rezerwowali bilety. Niestety, jak się później okazało jest w tym ukryty pewien haczyk.

Promocje trwają zazwyczaj bardzo krótko, bilety rozchodzą się na pniu i nie ma za wiele czasu na zdroworozsądkową analizę wyjazdu. Nieprzypadkowo posłużyłem się tutaj przykładem Malediwów i ostatnich rewolucyjnych (jak to określiły media) promocji. Znam kilka osób które kupiły te bilety i zaczęły rozglądać się za noclegami. Niestety, okazuje się że mimo iż bardzo często bilety są najdroższym elementem wyjazdu to jednak zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Na Malediwach najtańsze hotele bez bezpośredniego dostępu do plaży są drogie. Do tego dochodzą koszty codziennej egzystencji transportu oraz różnych atrakcji, których nie brakuje. Ostatecznie cena urasta do kilku tysięcy złotych i wyjazd automatycznie przestaje być atrakcyjny pod względem finansowym.

Za przykład można również podać sytuację w której promocja dotyczy wylotu z innego europejskiego miasta, np. z Madrytu na inny kontynent. Po zsumowaniu wszystkich kosztów dojazdu oraz powrotu z Polski do Madrytu cena rzadko pozostaje wciąż okazyjna i okazuje się bardziej opłaca się kupienie lotów nieobiętych promocją bezpośrednio z Polski.

Przed podjęciem decyzji o kupnie promocyjnych biletów, zawsze warto przynajmniej orientacyjnie sprawdzić ile w danym miejscu kosztują nocleg, komunikacja, transfer z lotniska czy jedzenie. Często może się bowiem okazać, że po dodaniu wszystkich kosztów które będziemy zmuszeni ponieść, wycieczka przekroczy nasze możliwości finansowe lub osiągnie ceny porównywalne z ofertami biur podróży.

Nie oznacza to, że w jakikolwiek sposób neguję promocje lotnicze bo sam z nich często korzystam, ale pragnę wszystkich przestrzec przed pochopnym korzystaniem z na pozór atrakcyjnych ofert i zachęcam do każdorazowej analizy nawet najlepszych promocji.


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ