Dlaczego jednym udaje się podróżować tanio, a innym nie?

Dlaczego jednym udaje się podróżować tanio, a innym nie?


Dlaczego jednym udaje się podróżować tanio, a innym nie? Oczywiście odpowiednia wiedza i determinacja są ważne, ale najważniejsza rzecz przy organizacji taniego wyjazdu to odpowiedni czas jego zaplanowania. Tylko tyle i aż tyle.

Gdyby ktoś zobaczył mój kalendarz wyjazdów to jest on zapełniony na rok do przodu. Po prostu kiedy pojawia się odpowiednia promocja rezerwuję bilety i spokojnie czekam na dzień wylotu. Daje nam to dużo czasu na odpowiednie przygotowania. Niestety większość osób nieobeznanych z tematem budżetowego podróżowania zabiera się za organizację wyjazdu zdecydowanie za późno.

Jeżeli miałbym wskazać najważniejszy powód dla jakiego często nie możemy podróżować tak tanio jak byśmy chcieli to jest to bez wątpienia czas. Bardzo często dostajemy zapytania od klientów którzy chcą wyjechać za niewielkie pieniądze. Na 2-3 tygodnie przed wyjazdem, a do tego często w gorącym okresie, często nie jesteśmy już w stanie „wyczarować” wyjazdu po kosztach.

Oczywiście zdarzają się oferty last minute, jednak te należą do rzadkości i nie powinniśmy w żadnym wypadku na nie liczyć. Inaczej ma się sprawa z hotelami. Te na dobrą sprawę możemy zarezerwować nawet dzień przed przyjazdem. Jeżeli jakiś hotel będzie miał dużo wolnych miejsc, chętniej obniży wtedy ceny.  Jednak nie powinniśmy zwlekać z lotami.

Dla przykładu dziś już powinniśmy mieć zaplanowany wyjazd na Wielkanoc i Majówkę. W tym okresie bardzo dużo osób wyjeżdża i tanie bilety rozchodzą się na pniu. Z każdym dniem trudniej jest więc znaleźć loty i nocleg. Ja swój wyjazd na Wielkanoc zarezerwowałem już kilka miesięcy temu. Zwłoka może nas dużo kosztować.

Przypominam, że optymalny czas rezerwacji tanich biletów to:

  • 3 miesiące przy lotach w Europie
  • pół roku przy lotach międzykontynentalnych

Przy okresach takich jak Majówka, Wielkanoc, jakieś długie weekendy należy dodać do tego przynajmniej dwa miesiące. Nie twierdzę, że nie da się później nic znaleźć, ale z pewnością jest o to trudniej. Także wycieczki wakacyjne również powinniśmy już planować. Wszystkie linie lotnicze mają w ofercie loty na lipiec-wrzesień. Z każdym dniem szansa, że „upolujemy” te najtańsze spada. Jeżeli przypomni nam się o tym w czerwcu cena z pewnością będzie zdecydowanie wyższa.

Autor: Krzysztof Szymański


Tagi:
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2023 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ