Angkor - Kambodża - poradnik zwiedzanie

Kambodża - Angkor Wat

Angkor Wat w Kambodży.


Angkor to ruiny stolicy (a patrząc na historię, to ruiny wielu stolic) ówczesnego państwa - Imperium Khmerskiego, którego potęgę datuje się na 9-15 wiek. W tych czasach Angkor był największym miastem na świecie - zamieszkiwało go przeszło milion osób. Położona na terenie tego kompleksu świątynia Angkor Wat to jeden z najbardziej znanych budynków na Świecie. Pierwsze skojarzenie większości osób na myśl o Kambodży.

Do Angkor dostać się jest niezwykle łatwo. Oczywiście zakładam, że Twoją bazą wypadową jest Siem Reap. Idąc ulicami miasta wielokrotnie będziesz zaczepiony przez kierowców tuk tuków, którzy będą chcieli umówić się z Tobą na zwiedzanie Angkoru. Szkoda jednak tracić na nich nerwów - jest dużo lepszy sposób na załatwienie transportu i wycieczki na Angkor - wystarczy wejść do pierwszego lepszego hotelu/hostelu/guest house'a i zapytać o wycieczki. Praktycznie każde miejsce noclegowe organizuje samodzielnie wyjazdy na Angkor. Cena jest stała w całym mieście i wynosi zazwyczaj 10 USD (trasa "small circuit") i 12 USD (trasa "big circuit") zakładając wyjazd rano (8:00). Jeżeli chcemy być na Angkor Wat przed wschodem słońca, trzeba dopłacić 5 USD (wtedy wyjazd jest o 5 rano).

Kompleks Angkor w Kambodży - mapa i trasy

Kompleks otwarty jest codziennie w godzinach 5:30 - 17:30. Cena za bilety wstępu do Angkor (od 1-go lutego 2017 nastąpiła znaczna podwyżka):

1 dzień - 37 USD
3 dni - 62 USD (na teren kompleksu można wejść 3 razy w ciągu 10 dni od daty kupienia biletu)
tydzień - 72 USD (na teren kompleksu można wejść 7 razy w ciągu miesiąca od daty kupienia biletu)

Na ile najlepiej kupić bilet do Angkor?

W internecie przeczytałem wiele opinii, że jeden dzień to za mało... Przyznam jednak, że 1 dzień mi wystarczył. Piszę te słowa jako wielki fan historii, który uwielbia zwiedzać, a na "głupie" bunkry w Szczecinie potrafiłem poświęcić wiele dni... W jeden dzień, od 5:30 rano do 17:30 zdołałem zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca w kompleksie Angkor - i nie było to mordercze tempo. Owszem, nie zajechałem do bardziej oddalonych świątyń, jednak w trakcie pobytu na Nizinie Kambodżańskiej, obejrzałem bardzo wiele khmerskich świątyń, zarówno w Kambodży, jak i w Laosie. Niewątpliwie w przypadku, kiedy odwiedzę Kambodżę ponownie, jeszcze raz wybiorę się na Angkor. Reasumując, Jeżeli masz zamiar odwiedzić wszystkie świątynie, pomyśl o bilecie na 3 dni. Nie mam pojęcia, co można robić w kompleksie Angkor przez 7 dni.


comments powered by Disqus
Tagi: TanieZwiedzanie  
Autor tekstu

Mateusz Jakubowski

Autor książki, pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik cudownej Ameryki Południowej i Azji, fan tatuaży i dobrej muzyki.

 
         

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2020 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ