Bądź elastyczny

Bądź elastyczny. Foto: www.flickr.com


Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak idealna wyszukiwarka! W sieci istnieje kilka takowych i najlepszym sposobem jest sprawdzanie kilku i porównywanie wyników. Przez długi czas w ogóle nie mogliśmy się przestawić na używanie wyszukiwarek. Zawsze lubiliśmy wyszukiwać bilety na bezpośrednio na stronach linii. W sumie sam nie wiemy dlaczego, może obawialiśmy się prowizji, które pobierają niektóre strony?! Specjalnie na potrzeby tego poradnika przeprowadziliśmy test dostępnych na rynku polskim wyszukiwarek lotów.

W tym miejscu chcielibyśmy zwrócić uwagę na bardzo ważną rzecz. Dostępne wyszukiwarki oferują już często możliwość wyboru kraju wylotu zamiast miasta. Jest to bardzo wygodna opcja. Musimy pamiętać, że bardzo często różnica w cenach biletów w rożnych miast polskich może być bardzo duża. Tak duża, że opłaca nam się dojechać do innego miasta i tam rozpocząć swoja podniebną podróż. Przykład:

Porównajmy przeloty z Polski do Londynu popularną linia węgierską WizzAir.

Warszawa – Londyn 10.03.2014 196zł

Poznań – Londyn 10.03.2014 39zł

Wrocław – Londyn 10.03.2014 97zł

Już na pierwszy rzut oka rzuca nam się różnica w cenach pomiędzy Warszawą a innymi portami. Wynika to z tego, ze warszawskie lotnisko jest dużo droższe dla linii, co muszą rekompensować sobie one cenami biletów. Koszt dojazdu z Warszawy do Poznania lub Wrocławia waha się w granicach 50zł. Oczywiście można to zorganizować jeszcze taniej korzystając z usług PolskiegoBusa (www.PolskiBus.com). W takim wypadku na jednym tylko bilecie możemy oszczędzić ponad 100zł! 

Pamiętajmy więc o tym, że przed wylotem warto sprawdzić ceny połączeń z wszystkich polskich lotnisk, a nawet zagranicznych. Dla przykładu mieszkańcy Wrocławia powinni zwrócić szczególną uwagę nie tylko na swoje lotnisko, ale także na Kraków, Katowice, Poznań, Warszawę, Szczecin, Berlin oraz Pragę.

Ciekawym miastem jest stolica Niemiec, w której transport lotniczy jest bardzo rozwinięty i często odnaleźć tam możemy dużo lepsze okazje. Opłacalne jest to zwłaszcza dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Sami, choć pochodzimy ze Szczecina jeszcze ani razu nie korzystaliśmy z usług lotniska w Goleniowie. Za to kilka lub kilkanaście razy z Berlina. Między innymi do Wiednia, Barcelony, Paryża, Oslo. Mamy już także zarezerwowane bilety do Madrytu. Oczywiście wylot z Berlina. Nie jest to zasadą, że jest tam taniej, ale warto to sprawdzić. 

Wszystkie polskie lotniska musimy traktować jak swoje własne. Nie przywiązujmy się do najbliższego nam odległością. To jedna z głównych zasad wyszukiwania tanich połączeń! Jako kolejny przykład możemy podać nasze prywatne doświadczenie. Kilka miesięcy temu wracaliśmy na święta z Oslo do Szczecina. Możliwe było znalezienie lotów bezpośrednich z miasta do miasta, ale wariant ten kosztował bardzo dużo. Zaoszczędziliśmy więc około tysiąc złotych przez to, że przylecieliśmy do Berlina (bus Berlin-Szczecin ok. 70zł), a wylecieliśmy z Poznania (pociąg Szczecin-Poznań ok. 40zł). Warto!

Jednej rzeczy w dalszym ciągu nam jednak brakuje. Mianowicie wyszukiwarki, w której możemy wybrać połączenia nie tylko z miasta do miasta, państwa do państwa, ale także z kontynentu na kontynent. Powód jest bardzo prosty. Latanie po Europie nie jest dużym problemem i tak naprawdę w przypadku wyjazdu do Azji nie jest dla nas problemem miejsce wylotu. Może to być Paryż, Londyn, Kijów, Helsinki czy Rzym. Wszędzie tam spokojnie i co najważniejsze niedrogo się dostaniemy. To samo tyczy się przylotu. Jeżeli np. zamierzamy lecieć do Tajlandii, a bilety bezpośrednie są drogie czemu nie zdecydować się na opcję np. Rzym – Kuala Lumpur – Bangkok lub Helsinki – Singapur –  Bangkok. Bardzo często takie łączone trasy są korzystniejsze finansowo. Dodatkowo mamy także możliwość zatrzymania się w Kuala Lumpur lub Singapurze na 1-2 dni.  Dla nas najważniejsza jest atrakcyjna cena biletu międzykontynentalnego. Później nieważne czy to jest Azja, Ameryka Północna czy Południowa poradzimy sobie korzystając z usług miejscowych tanich linii.

KUPUJEMY ZAWSZE NA STRONACH PRZEWOŹNIKÓW, ABY UNIKNĄĆ PROWIZJI !!!

Zobacz także:

Bagaż podręczny

Planowanie lotów 

Test wyszukiwarek lotów

Na czym zarabiają linie lotnicze

Bądź elastyczny


comments powered by Disqus
Tagi:

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2018 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ