Spanie na lotnisku

spanie na lotnisku

Spanie na lotnisku. Foto: flickr.com


Do możliwości/konieczności spania na lotnisku może nas skłonić wiele czynników. Najważniejsze z nich to niewygodna przesiadka w nocy oraz drogie noclegi w docelowym mieście. Wtedy to z pomocą mogą nam przyjść „gościnne” lotniska całego świata. Udowodnimy, że nocowanie na lotnisku to nic strasznego i damy rady co zrobić, aby ten nocleg maksymalnie uprzyjemnić.

Wiele osób ma mieszane uczucia dotyczące spędzenia nocy na lotnisku. Nie chcą być posądzonych o bycie włóczęgą, boja się kradzieży, niewygody czy braku dostępu do prysznica. Z wszystkim tym można jednak dać sobie radę!

1. Dowiedz się czy lotnisko jest czynne całą dobę – oczywiście dotyczy to zwłaszcza mniejszych portów, które bardzo często są otwarte maksymalnie do 24.00 – 1.00 w nocy! Informacje takie znaleźć powinniśmy na stronie internetowej lotniska lub na forach podróżników

2. Odpowiednie nastawienie – bądź świadom, że za cenę darmowego noclegu zgadzasz się na nieudogodnienia. Lotnisko to nie hotel, więc pamiętajmy o tym. Może być chłodno, jasno, głośno. Jest to jednak nasza decyzja, więc najważniejsze to dobrze nastawić się psychicznie!

3. Miej plan – może się zdarzyć, że pracownicy lotniska zapytają Cię dlaczego tu jesteś? Nie wszystkim podoba się idea darmowych noclegów w portach lotniczych, więc bądź przygotowany na taką ewentualność.

4. Bądź na lotnisku jak najwcześniej – to rada, która może się przydać. Czasem nie warto zwiedzać miasta do późnych godzin nocnych, aby na lotnisku spędzić zaledwie kilka godzin, ponieważ może się okazać, że wszystkie „najlepsze” miejsca są już zajęte.

5. Znajdź jak najlepsze miejsce – poszukajmy ustronnych kątów, przestrzeni pod schodami itd. Tam najłatwiej nam będzie się zdrzemnąć. Warto rozejrzeć się także nad strażnikami, którzy na niektórych lotniskach są ustawieni w stałych miejscach. Zapewnią nam oni bezpieczeństwo. Zawsze możemy ich także zapytać o odpowiednie miejsce na nocleg.

6. Przygotuj potrzebne rzeczy – przydać się mogą: mała poduszka, koc, karimata lub śpiwór, zatyczki do uszu oraz przepaskę na oczy. Może to nam pomóc i stworzyć względnie wygodne warunki do spania. Przydać mogą się także przybory toaletowe, ręcznik. Na niektórych lotniskach za drobną opłata możemy wziąć prysznic! Pamiętaj także o napojach i przekąskach. Wszystkie sklepy i bary mogą być zamknięte.

7. Najważniejsze dokumenty i pieniądze trzymaj przy sobie – najlepiej zawieszone na szyi!

8. Pilnuj bagażu – najlepiej przypnij się w jakiś sposób do niego. Możesz użyć przezroczystej żyłki, która będzie niewidzialna dla potencjalnego złodzieja. Ewentualnie zrób sobie z niego poduszkę.

9. Ubierz się odpowiednio – miej odpowiedni wygodny strój. Noc na lotnisku to nie rewia mody. Weź pod uwagę, że może być bardzo zimno!

10. Pamiętaj o pobudce – dla niektórych taki nocleg może się niebezpiecznie przedłużyć. Nastawmy budzik, abyśmy nie musieli na lotnisku spędzać kolejnej doby. Jeżeli obawiamy się, że możemy przespać pobudkę napiszmy kartkę z prośbą o obudzenia nas o danej godzinie. To naprawdę działa!

nocowanie na lotnisku

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możemy uprzyjemnić sobie noc na lotnisku. Foto: www.flickr.com


Wiele z tych problemów znika przy podróżowaniu w dwie lub więcej osób. Wtedy najlepiej ustalić sobie zmiany w taki sposób miał możliwość trochę pospać i trochę pilnować. Warto mieć wtedy pod ręką laptopa lub tablet, dzięki którym czas minie nam szybciej! Spędzenie nocy na lotnisku nie jest niczym strasznym. Nie ma lepszego sposobu, aby się o tym przekonać jak spróbować. Wtedy wyrobicie sobie własną opinię i zamiast słuchać cudzych rad, będziecie innym udzielać swoich.

Ogromną skarbnicą dotyczącą spania na lotniskach jest strona www.sleepinginairports.com, na której możemy znaleźć wskazówki i komentarze dotyczące większości światowych lotnisk! Warto odwiedzić jeżeli planujemy noc w porcie lotniczym.

Zobacz także:

Couchsurfing - sposób na oryginalne zwiedzanie

Home Swap

Kemping


comments powered by Disqus
Tagi: nocleg   lotnisko  

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

REKLAMA
Booking.com

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone