Santa Barbara de Samana (Samana) - przewodnik turystyczny

Santo Domingo - stolica Dominikany.


Santo Domingo, licząca ponad 2 miliony mieszkańców stolica Dominikany, nazywana jest "pierwszym europejskim miastem w Nowym Świecie". To pierwsze miasto założone przez kolonizatorów podczas kolonizacji Zachodniej Półkuli. Zostało założone przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo w dniu 4 sierpnia 1496 roku. Santo Domingo posiada wiele zabytków i warto odwiedzić je chociaż na dobę.

JAK NAJTANIEJ DOLECIEĆ DO SANTO DOMINGO?

Jak tanio dotrzeć do Santo Domingo?


Do Dominikany, mimo, że jest to bardzo odległy kierunek, można się tanio dostać. W ostatnim czasie do kraju pojawiają się systematyczne promocje lotnicze. Więcej w artykule Dominikana - przewodnik turystyczny

TRANSPORT Z LOTNISKA - Las Americas International Airport (SDQ)

Dojazd z lotniska do Santo Domingo.


Lotnisko Las Americas International Airport (SDQ) położone jest około 30 minut jazdy od centrum. Przejazd taksówką do wskazanego miejsca, w którym mamy wykupiony nocleg, będzie kosztować około 40 USD (przeważnie taką cenę będą podawać taksówkarze), jednak można, twardo negocjując, zejść z ceny do około 20-25 USD.

KOMUNIKACJA MIEJSKA W SANTO DOMINGO

Metro w Dominikanie

Metro w Santo Domingo - jedyne na Dominikanie.


Liverpoo

NOCLEGI W SANTO DOMINGO

Gdzie tanio spać w Santo Domingo, stolicy Dominikany?


Jak w większości azjatyckich miast, noclegi nie należą do najdroższych. Za nocleg w dwuosobowym pokoju w Jakarcie zapłacimy od około 35 PLN, natomiast noc w wieloosobowym dormie będzie kosztować od około 20 PLN.

Zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki cen hoteli. Porównywarka przeszukuje wszystkie znane strony rezerwacyjne (Booking, Agoda itp.) i przedstawia nam najniższe ceny dostępne w internecie.

 
Rezerwując nocleg poprzez powyższą wyszukiwarkę, wynagradzasz moją pracę nad TanieZwiedzanie.com.

                    Kwatery prywatne

Bardzo ciekawym rozwiązaniem kwestii noclegu jest skorzystanie z oferty wimdu.pl. Serwis oferuje możliwość rezerwacji prywatnych mieszkań (całych lub samego pokoju) od prywatnych osób. Wimdu jest niezwykle popularne na świecie (ponad 3 000 000 osób wykupiło już nocleg przez ten serwis). Popularność serwisu spowodowana jest niewątpliwie cenami za noclegi, które są dużo niższe od cen noclegu w hotelu czy hostelu. Cena za noc w Liverpoolu zaczyna się już od 130 złotych (apartament 2-os.)!

SANTO DOMINGO - WARTE ODWIEDZENIA

Santo Domingo Parque Colon

Santo Domingo - Parque Colon.


Liverpool posiada sporo atrakcji. Najbardziej znaną jest wpisany na listę UNESCO kompleks Liverpool Maritime Mercantile City, zespół 6 lokacji, wśród których znajdują się:
- przystań Pier

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

Liverpool - wskazówki praktyczne.


- Liverpool leży około 55 km od Manchesteru i 120 km od Sheffield. Jeżeli mamy trochę więcej czasu, warto pomyśleć nad odwiedzeniem tych miast

PRZYDATNE STRONY

Santo Domingo - przydatne strony.


www.visitnicosia.com.cy - oficjalna strona miasta (ENG)

Nasze artykuły na temat Liverpoolu:
tymczasowo brak

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017


comments powered by Disqus
Tagi: Samana   Dominikana  
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Odbierz darmowego e-booka

Zapisz się na newsletter i otrzymaj darmowego e-booka "Ile to kosztuje?" - w którym liczymy, ile powinny kosztować wyjazdy do różnych miast w Europie. Dodatkowo czasem otrzymasz informację o promocyjnych lotach czy nowościach na stronie.