Pomysł na wyjazd - Malta

Panorama Valetty

Malta z lotu ptaka. Foto: Piotr K., flickr.com


Malta na Weekend to fantastyczny pomysł dla wszystkich chcących odpocząć, skorzystać z pięknej pogody i pooglądać zabytki. To ciekawe miejsce do którego można w miarę tanio dolecieć i spędzić udany weekend lub kilka dni więcej.

Malta nie jest coprawda najtańszym kierunkiem, w jaki możemy polecieć, jest jednak możliwość dostania się na wyspę w miarę tanio. Na Maltę dolecimy z Polski liniami Ryanair (z Krakowa i sezonowo z Wrocławia) i Wizzair (z Gdańska). Bilety powinny kosztować 300-500zł. Wszystko co droższe, uważam za nieatrakcyjne.

Cena za nocleg zaczyna się od 120zł za pokój dwuosobowy i 60zł za łóżko w pokoju wieloosobowym. Poniżej przedstawiam wyszukiwarkę, która pomoże Ci znaleźć najtańsze noclegi. Piszę to szczerze, nie dla prowizji, której niestety za to nie mam. Poniższa wyszukiwarka jest jedną z najlepszych w sieci.

Ile kosztuje podróż na Maltę? Podsumowując powyższe wydatki (wyciągam z lotów medianę, czyli ustalam, że znajdujemy loty za 400zł + doliczam do tego noclegi), wyjazd na weekend na Maltę (3 noce) powinien kosztować około 580zł. Wyjazd na tydzień (7 nocy) to koszt około 820zł.

Oczywiście nie są to całkowite koszty wyjazdu. Doliczyć musimy jeszcze transport z lotniska (na Malcie to nieduża kwota, zazwyczaj 1,5 EUR w jedną stronę) + pieniądze na poruszanie się w mieście (wyspa jest mała, możemy podróżować autobusem, 1,5 EUR za jeden przejazd, jeżeli jedziemy na tydzień warto kupić kartę na tydzień przejazdów za 15 EUR) + pieniądze do wydania na miejscu, których nie dodaję do zestawienia, ponieważ jest to zbyt indywidualna sprawa.

Zobacz także: Przewodnik Taniego Zwiedzania Malty


comments powered by Disqus
Tagi: Malta  

Autor publikacji

Mateusz Jakubowski

Pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik dobrej kuchni, cudownej Azji, no i oczywiście dobrej muzyki.

 


Nasz kanał na YouTube


Facebook

 
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2017 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Odbierz darmowego e-booka

Zapisz się na newsletter i otrzymaj darmowego e-booka "Ile to kosztuje?" - w którym liczymy, ile powinny kosztować wyjazdy do różnych miast w Europie. Dodatkowo czasem otrzymasz informację o promocyjnych lotach czy nowościach na stronie.