Hostele - kiedy i jak zarezerwować?

Nocleg

Hostele to oszczędność. A często również i dobre warunki!


Kiedy i jak najlepiej zarezerwować hostel? To dość rozbudowane pytanie i w zasadzie odpowiedź będzie dość podobna do odpowiedzi na to, kiedy najlepiej zarezerwować hotel. W dobie postępującej globalizacji i dynamicznego wzrostu cen, nawet w biednych krajach, często dużo bezpieczniej jest wynająć miejsce noclegowe z wyprzedzeniem. Jednak nie jest to regułą.

Jeżeli cenimy sobie wygodę warto zarezerwować miejsce wcześniej. Wtedy możemy spokojnie udać się do hostelu i być pewnym czekającego na nas tam pokoju/łóżka. Jeżeli jednak lubimy ryzykować czasem warto jest poczekać do końca. Zwłaszcza jeżeli chodzi o duże miasta i okres, w którym nie odbywają się tam żadne koncerty, festiwale, mecze itd. Każde z takich miast posiada zapewne informację turystyczną. Hotele i hostele każdego dnia wysyłają tam informacje o dostępności pokoi i oferowanych cenach. Często będą one niższe niż w Internecie. Musimy się jednak liczyć także z tym, że cena może, ale nie musi być niższa, a my możemy stracić dużo sił (w przypadku przemieszczania się z bagażami) oraz cennego czasu. Ja osobiście preferuję jechać do zarezerwowanego wcześniej hostelu. Ryzyko może się nie opłacić.

Low, Medium & High Season

Większość hosteli zmienia ceny w zależności od okresu. Istnieje dokładny podział na Low, Medium i High Seson lub prostszy na Low i High. Różnica może być znacząca, więc najlepszym okresem na podróżowanie jest bez wątpienia sezon niski. Wtedy to ceny za nocleg spadają nawet o 50% w porównaniu do standardowych.

Dla przykładu prezentujemy fragment strony internetowej hostelu w Sankt Petersburgu.

Jak widać ceny zmieniają się wraz z okresem. Foto: www.all-seasons.ru


Analiza poszczególnych stron pozwala nam zaobserwować, że najtańsze noclegi możemy znaleźć w okresie od stycznia do marca oraz od września do listopada. Warto pamiętać o tym przy ustalaniu terminu naszego wyjazdu.

Lista artykułów w dziale „Hostele”:

Hostele - wstęp

Kiedy i jak rezerwować hostel?

Jak wybrać dobry hostel?

Test wyszukiwarek

Wyszukiwarka czy strona hostelu?

Hostele - promocje i okazje

Hostele - o czym pamiętać?


comments powered by Disqus
Tagi:

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2018 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ