Lista tanich linii lotniczych

lista tanich linii lotniczych

Przeczytaj nasz Poradnik i dowiedz się jak tanio podróżować po świecie.


Jeżeli wybierasz się w dłuższą podroż przygotowaliśmy dla Ciebie coś, co bardzo Ci pomoże. Oto lista tanich linii lotniczych działających obecnie na świecie. To z pewnością pomoże Ci odkryć jak tanio podróżować po innych kontynentach!

Europa - lista tanich linii lotniczych

Belle Air - www.belleair.it ALBANIA - listopad 2013 ogłoszenie upadłości

Wizzair - www.wizzair.com WĘGRY

InterSky - www.intersky.biz AUSTRIA - listopad 2015 ogłoszenie upadłości

Jetairfly - www.jetairfly.com BELGIA - 19 października 2016 przemianowane na TUI fly Belgium - www.tuifly.be

SmartWings  - www.smartwings.com CZECHY

Cimber Sterling - www.cimber.com DANIA - maj 2013 ogłoszenie upadłości

XL Airways France - www.xlairways.fr FRANCJA

Vueling - www.vueling.com - HISZPANIA

Germanwings - www.germanwings.com NIEMCY - od 2016 roku lata jako Eurowings - www.eurowings.com

TUlfly - www.tuifly.com NIEMCY

Astra Airlines - www.astra-airlines.gr GRECJA

Iceland Express - www.icelandexpress.com ISLANDIA - w 2012 roku przejęte przez WOW air - www.wowair.com

AerArann - www.aerarann.com IRLANDIA - marzec 2014 ogłoszenie upadłości

Ryanair - www.ryanair.com IRLANDIA

Meridiana Fly - www.meridiana.it WŁOCHY - w 2018 roku kupione przez Qatar Airways, które prowadzą dalej tę linię pod marką Air Italy - www.airitaly.com

Wind Jet - www.volawindjet.it WŁOCHY - lipiec 2012 - zakończenie działalności

Blue-express - www.blu-express.com WŁOCHY

Air One - www.flyairone.it WŁOCHY - październik 2014 - zakończenie działalności

AirBaltic - www.airbaltic.com ŁOTWA

Zaktualizowana lista tanich linii lotniczych oraz wskazówki, które tradycyjne linie lotnicze posiadają w swojej ofercie loty, które można uznać za bardzo atrakcyjne, znajdują się w mojej książce: Encyklopedii Taniego Zwiedzania.

Arke Fly - www.arkefly.nl HOLANDIA - 1 października 2015 przemianowane na TUI fly Netherlands - www.tui.nl

Transavia.com -www.transavia.com HOLANDIA

Norwegian Air Shuttle- www.norwegian.com NORWEGIA

S7 Airlines - www.s7.ru ROSJA

AnadouluJet -www.anadolujet.com TURCJA

Onur Air - www.onurair.com TURCJA

Corendon Airlines - www.corendon-airlines.com TURCJA

Pegasus Airlines - www.flypgs.com TURCJA

SunExpress - www.sunexpress.com TURCJA

Bmibaby - www.bmibaby.com WIELKA BRYTANIA - wrzesień 2012 zakończenie działalności

Flybe - www.flybe.com WIELKA BRYTANIA

Jet2 - www.jet2.com WIELKA BRYTANIA

Easyjet - www.easyjet.com WIELKA BRYTANIA

Ameryka Północna i Środkowa - lista tanich linii lotniczych

Ameryka - Nowy Jork

Stany to pozycja obowiązkowa dla każdego podróżnika. Foto: Aurelien Guichard, flickr.com


Virgin America - www.virginamerica.com USA - od 24 kwietnia 2018 roku wchłonięte przez Alaska Airlines - www.alaskaair.com

AirTran Airways - www.airtran.com USA - 28 grudnia 2014 roku wchłonięte przez Southwest Airlines - www.southwest.com

Jetblue Airways - www.jetblue.com USA

Southwest Airlines - www.southwest.com USA

Spirit Airlines - www.spirit.com USA

Sun Country Airlines - www.suncountry.com USA

Allegiant Air - www.allegiantair.com USA - październik 2015 zawieszenie działalności

WestJet - www.westjet.com KANADA

VivaAerobus - www.vivaaerobus.com MEKSYK

InterJet - www.interjet.com.mx MEKSYK

Ameryka Południowa - lista tanich linii lotniczych

Brazylia, Rio de Janeiro

Brazylia jest idealnym miejscem na spędzenie karnawału. Foto: Jose Fernandes Jr., flickr.com


SolLineasAereas - www.sol.com.ar ARGENTYNA - bankructwo w styczniu 2016

AzulBrazilian Airlines - www.voeazul.com.br BRAZYLIA

GolTransportesAeroes - www.voegol.com.br BRAZYLIA

WebJetLinhasAereas -www.webjet.com.br BRAZYLIA - pod koniec 2012 roku linie zostały wchłonięte przez GolTransportesAeroes

Aires - www.aires.aero KOLUMBIA - wchłonięte przez LATAM Colombia - www.latam.com

EasyFly - www.easyfly.com.co KOLUMBIA

Azja - lista tanich linii lotniczych

Jogyesa Temple w Seulu, Korea Południowa

Świątynia Jogyesa Temple w Seulu.


Air India Express - www.airindiaexpress.in INDIE

GoAir-www.goair.in INDIE

IndiGo - book.goindigo.in INDIE

JetLite - www.jetlite.com INDIE - grudzień 2014 wchłonięty przez Jet Airways (www.jetairways.com)

Jet Airways - www.jetairways.com INDIE

Kingfishes Airlines - www.flykingfisher.com INDIE - październik 2012 zawieszenie działalności

SpiceJet - www.spicejet.com INDIE

Spring Airlines -www.ch.com CHINY

West Air - www.westair.cn CHINY

Batavia Air - www.batavia-air.co.id INDONEZJA

Citilink - www.citilink.co.id INDONEZJA

Indonesia AirAsia -www.airasia.com INDONEZJA

Lion Air - www2.lionair.co.id INDONEZJA

Air Next - www.anawings.co.jp JAPONIA

JAL Express - www.jal.co.jp JAPONIA

SkyMarks Airlines - www.skymark.co.jp JAPONIA

Skynet Asia Airways - www.skynetasia.co.jp JAPONIA - wchłonięte przez Solaseed Air - www.solaseedair.jp

Peach Japan - www.flypeach.com JAPONIA

Air Busan - www.airbusan.com KOREA POŁUDNIOWA

Jeju Air - www.jejuair.net KOREA POŁUDNIOWA

Jin Air - www.jinair.com KOREA POŁUDNIOWA

Easter Jet - www.eastarjet.com KOREA POŁUDNIOWA

Air Asia -www.airasia.com MALEZJA

Air Asia X - www.airasia.com MALEZJA

Firefly - www.fireflyz.com.my MALEZJA

Silverfly - www.silverflyperak.com.my MALEZJA - upadek w 2010 roku

Airblue -www.airblue.com PAKISTAN

Shaheen Air - www.shaheenair.com PAKISTAN

Air Phil Express - www.airphilexpress.com FILIPINY - kilka razy zmieniało nazwę, obecnie wchłonięte przez Philippine Airlines - www.philippineairlines.com

Cebu Pacific - www.cebupacificair.com FILIPINY

Spirit of Manila Airlines - www.spiritofmanilaairlines.com FILIPINY - zakończenie działalności w styczniu 2012

Zest Airways -www.zestair.com.ph FILIPINY - wchłonięte przez AirAsia Philippines

AirAsia Philippines -www.airasia.com FILIPINY

Mihin Lanka - www.mihinlanka.com SRI LANKA - zakończenie działalności 29 października 2016

JetstarAsia Airways - www.jetstar.com SINGAPUR

Tiger Airways - www.tigerairways.com SINGAPUR - 25 lipca 2017 roku wchłonięte przez Scoot - www.flyscoot.com

Valuair - www.jetstar.com SINGAPUR - w 2014 roku wchłonięte przez Jetstar

Nok Air - www.nokair.com TAJLANDIA

Orient Tai Airlines - www.orient-thai.com TAJLANDIA

Thai AirAsia - www.airasia.com TAJLANDIA

Jetstar Pacific Airlines - www.jetstar.com WIETNAM

Bliski Wschód - lista tanich linii lotniczych

Izrael

Izrael to bardzo popularny kierunek wśród turystów. Foto: askii, flickr.com


Israir Airlines - www.israir.co.il IZRAEL

Sun d’Or International Airways - www.sundor.co.il IZRAEL

Nas Air - www.flynas.com ARABIA SAUDYJSKA

Jazeera Airways - www.jazeeraairways.com ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Air Arabia ZEA - www.airarabia.com ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

FlyDubai - www.flydubai.com ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

RAK Airways - www.rakairways.com ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE - zakończenie działalności 1 stycznia 2014 roku

Afryka Północna i Środkowa - lista tanich linii lotniczych

Air Arabia Egipt / Air Arabia Maroco - www.airarabia.com EGIPT I MAROKO

Karthago Airlines - www.karthagoairlines.com TUNEZJA - zakończenie działalności w 2010 roku

Fly540 - www.fly540.com KENIA

Afryka Południowa - lista tanich linii lotniczych

RPA panorama

Republika Południowej Afryki, Cape Town. Foto: Damien du Toit, flickr.com


Kulula Air - www.kulula.com REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

1 Time - www.1time.aero REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI - ogłoszenie upadłości w 2012 roku

Mango - www.flymango.com REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

FlySafair - www.flysafair.co.za - REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Africa World Airlines (AWA) - www.flyawa.com.gh - rozwinięte kraje Afryki

Australia i Oceania - lista tanich linii lotniczych

Australia, Sydney panorama

Australia jest zarazem krajem i kontynentem. Foto: Bernard Spragg. NZ, flickr.com


Virgin Blue - www.virginblue.com.au AUSTRALIA - wykupione przez Virgin i przemianowane na Virgin Australia Airlines (NZ) Limited - www.virginaustralia.com

Jetstar Airlines - www.jetstar.com AUSTRALIA

Tiger Airways Australia - www.tigerair.com.au AUSTRALIA

Pacific Blue Airlines - www.flypacificblue.com NOWA ZELANDIA - wykupione przez Virgin i przemianowane na Virgin Australia Airlines (NZ) Limited - www.virginaustralia.com

Zobacz także:

Bagaż podręczny

Planowanie lotów 

Test wyszukiwarek lotów

Na czym zarabiają linie lotnicze

Bądź elastyczny


comments powered by Disqus

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2018 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ