Wiza do Indii - jak ją wyrobić?

wiza do Indii

Wiza do Indii - praktyczne informacje.


Obowiązek wizowy spoczywa na każdym obywatelu RP chcącym wyjechać do Indii. Wizę wyrobimy poprzez firmę BLS International Visa Services Poland, która jest wyłącznym partnerem Ambasady Indyjskiej w Polsce w zakresie obsługi wniosków wizowych.

Strona internetowa firmy, na której dowiemy się więcej: www.blsindiavisa-poland.com.

Aby uzyskać wizę do Indii, należy wypełnić wniosek wizowy na stronie www.indianvisaonline.gov.in, wydrukować go i dostarczyć do siedziby firmy (02-516 Warszawa, ul. Rejtana 15, 7 piętro, lokal 13, przyjmowanie wniosków - pon-pt w godz. 9-13, odbiór dokumentów - pon-pt w godz. 15-17) wraz z potrzebnymi dokumentami (paszport ważny minumum 6 miesięcy od daty wydania wizy, zdjęcie paszportowe, ksero biletów lotniczych). Sam wniosek wizowy jest bardzo szczegółowy, trzeba podać informację o swoim wyznaniu, a także dane osobowe rodziców, czy dokładne miejsce pracy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dostarczyć dokumentów i wniosku osobiście, możemy umówić się na wysyłkę kurierską - w tym przypadku najlepiej zadzwonić do biura: 22 542 41 90. Co ważne, opłaty za usługę i wizę dokonujemy przekazem pocztowym; gotówka nie jest przyjmowana w trakcie składania wniosku osobiście. Aby przyśpieszyć procedurę, warto do dokumentów dołączyć ksero potwierdzenia nadania przekazu.

Rodzaje wiz do Indii i ich cena:

Rodzaj wizy

Ilość wjazdów

Ważność

Koszt

Wiza turystyczna

1-krotna

90 dni

232 PLN

 

2-krotna

90 dni

232 PLN

 

Wielokrotna

90 dni

232 PLN

W tabeli ujęte zostały wyłącznie wizy turystyczne. Informacje o innych rodzajach wiz dostępne są na stronie BLS.

Warto wiedzieć:

- wiza jest ważna od dnia wystawienia, a nie od dnia przekroczenia granicy

- Czas oczekiwania na wizę wynosi zazwyczaj około 10 dni. Niestety, ale zdarzają się opóźnienia i problemy z uzyskaniem informacji odnośnie statusu naszego wniosku

- z własnego doświadczenia możemy napisać, że prawdopodobnie, niezależnie od tego, o jaką wizę aplikujemy, otrzymamy wizę wielokrotnego wjazdu


comments powered by Disqus
Tagi: Indie  

Autor publikacji

Mateusz Jakubowski

Pomysłodawca i twórca serwisu TanieZwiedzanie.com. Miłośnik dobrej kuchni, cudownej Azji, no i oczywiście dobrej muzyki.

 


Nasz kanał na YouTube


Facebook

 
o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2018 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ