Jak tanio podróżować z biurem podróży

O czym pamiętać, jeżeli chcemy spędzić noc na lotnisku?


Planując wycieczkę z biurem podróży oszczędzamy sobie trochę czasu, zachodu i teoretycznie dodatkowych zmartwień. Jednak jak to się mówi każdy kij ma dwa końce, a z tym brakiem zmartwieniami nie zawsze jest tak, jakbyśmy sobie to wyobrażali. Wycieczki kupowane w biurach podróży są zazwyczaj droższe aniżeli samodzielny wyjazd. Zazwyczaj, bo przy odrobinie szczęścia i wytrwałości można trafić na „perełkę”. Nie jest to jednak takie proste, tym bardziej że biura podróży często specjalnie zmylają potencjalnych klientów rzekomymi obniżkami i promocjami. Poniżej przeczytacie jak szukać tanich rozwiązań i jak nie dać wpuścić się w przysłowiowe maliny.

Organizatorzy turystyki często kuszą nas ofertami typu first lub last minute. O ile oferty lastminute rzeczywiście mogą okazać się korzystne, o tyle stosunkowo rzadko można znaleźć naprawdę okazyjną wycieczkę firstminute. Planując wakacje z wyprzedzeniem warto je oczywiście sprawdzić bo a nuż „trafimy” okazję. Przeglądając oferty firstminute Trzeba zdawać sobie sprawę, że w praktyce obniżki do 50% nie obowiązują na wszystkie wycieczki, bądź też trzeba być stałym klientem żeby móc skorzystać z okazji. Jeżeli już znajdziemy coś taniego i ciekawego zazwyczaj jesteśmy zobowiązani do wpłacenia 20% zaliczki w ciągu kilku dni, bo inaczej biuro nie zagwarantuje nam już tak korzystnej ceny.

Trochę inaczej sprawa wygląda w przypadku ofert lastminute, bo nam zależy na kupieniu taniej wycieczki, a organizatorowi na sprzedaniu wolnego miejsca za wszelką cenę żeby cokolwiek zarobić. Zawsze jednak porównujmy oferty lastminute z innymi biurami, żeby wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jeszcze innym produktem jest lastminute w dniu wyjazdu, albo nawet kilka godzin przed wyjazdem. Wymaga to wprawdzie gotowości do wyjazdu w każdej chwili oraz obarczone jest pewnym ryzykiem (może zdarzyć się tak, że albo nic interesującego nie znajdziemy, albo spędzimy na lotnisku paręnaście godzin w oczekiwaniu na lot), ale jeżeli znajdziemy na pewno zapłacimy grosze. Takie oferty dostępne są zazwyczaj w biurach podróży na lotniskach, tak żeby w razie potrzeby turysta mógł „od razu” wsiąść do samolotu. Wybierając oferty lastminute pamiętajmy o powiedzeniu coś za coś. Jeżeli za tydzień na Cyprze Al. Zapłaciliśmy 800 zł, nie wymagajmy pokoju prezydenckiego z widokiem na morze obsmarowując biuro oraz hotel na wszystkich forach i stronach internetowych. Szukając najlepszych lastminute, warto odwiedzić serwis lastmiuter.pl.

Oferty last minute. Źródło: www.lastminuter.pl


Jak widać na powyższym zdjęciu, jeżeli jesteśmy zdecydowani na wakacje „od zaraz” następnego po dnia po znalezieniu przez nas oferty tej, za 879 zł można wybrać się na tydzień na Maltę do 3-gwiazdkowego hotelu z przelotem oraz śniadaniami w cenie.

Przeglądając oferty biur podróży zwracajmy uwagę na kursy walut, ceny w innych biurach (zbyt niska cena wycieczki w sezonie powinna być przez nas odebrana nie tylko jako świetna okazja, ale również jako znak ostrzegawczy – nikt przecież za darmo nie zorganizuje nam wakacji) oraz oferty zagranicznych biur podróży. Jeżeli mieszkamy niedaleko Berlina warto przyjrzeć się ofertom niemieckich biur bo większość wylotów organizowana jest z Berlina, a wycieczki mogą być tańsze i/lub lepiej zorganizowane. Czasami bardziej opłaca się również wykupienie wycieczki u zagranicznego operatora i dojazd na miejsce we własnym zakresie.

Opłaca się również przeglądać oferty polskich biur podróży. Dla przykładu, biuro podróży Itaka posiada ofertę z atrakcyjnymi cenowo dłuższymi wyjazdami, które dostępne są z większości polskich miast i są idealne dla osób, które mają w planach odpoczynek i chcą mieć jak najmniej zmartwień - chcą po prostu kupić wycieczkę, pojechać na najbliższe lotnisko i polecieć zagranicę.


Oferta polskiego biura podróży Itaka. Źródło: www.itaka.pl


Odrębnym tematem są natomiast wycieczki fakultatywne.  Zdarza się, że zwiększają koszt całego wyjazdu o kilkaset złotych, szczególnie gdy na wczasy wybieramy się całą rodziną. Jadąc do niektórych krajów wycieczki fakultatywne będziemy mogli zorganizować sobie na własną rękę, choć czasem np. w Egipcie jest to niemożliwe. Warto zaznaczyć, że cena takich wycieczek oferowana przez biuro może być nawet kilkadziesiąt razy droższa od kosztu transportu z hotelu do atrakcji turystycznej.

Jeżeli wyjeżdżacie gdzieś pierwszy raz, a nie jesteście „doświadczonymi” podróżnikami, znacie słabo język kraju do którego jedziecie, albo po prostu chcecie wybrać się na bezstresowe, rodzinne wakacje pod palmą warto przeszukać oferty biur podróży. W dobie konkurencji wolnorynkowej oraz Internetu na pewno znajdziecie coś dla siebie. 

Zobacz także:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYJAZDU

 PODRÓŻOWANIE AUTOSTOPEM

WYNAJEM SAMOCHODU

JEDZENIE W PODRÓŻY

 PIENIĄDZE W PODRÓŻY

 JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ Z BIUREM PODRÓŻY


comments powered by Disqus

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2018 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ