Pieniądze w podróży

Pieniądze są podstawą każdej podróży. Foto: www.filckr.com


Pieniądze są podstawą każdej podróży, dlatego trzeba o nie szczególnie zadbać. Nie chodzi tu tylko o zdobycie odpowiednich funduszy na wyjazd, ale również o to jak obchodzić się z nimi jak już je zdobędziemy i wykupimy wycieczkę. Brzmi to dla Was pewnie banalnie, wręcz dziecinnie ale warto przeczytać parę poniższych rad żeby wyjazd nie przysporzył nam siwych włosów i złych wspomnień.

Wybierając się na zachód do lepiej rozwiniętych krajów warto sprawdzić czy w danym kraju będziemy mogli płacić naszą kartą płatniczą/kredytową. Obecnie wysokość prowizji przy transakcjach międzynarodowych nie zwala już z nóg, a takie rozwiązanie zapewni nam dużą wygodę i co najważniejsze bezpieczeństwo. Nie można oczywiście wybierać się za granicę zupełnie bez gotówki. Zawsze warto mieć przy sobie choć niewielką sumę w gotówce jeżeli przyjdzie nam zapłacić w kiosku za chusteczki, czy zostawić kelnerowi napiwek.

Jeżeli mamy zamiar zabrać ze sobą więcej gotówki to warto zaznaczyć, że lepiej wymienić ją w kantorze na miejscu, gdyż kurs będzie zawsze korzystniejszy niż za granicą. W Polsce (albo w kraju z którego wyjeżdżamy) wymieńmy tylko niezbędne minimum, które potrzebujemy na podróż. Wymieniając pieniądze unikajcie podejrzanych miejsc lub ludzi, którzy oferują Wam wymianę „od ręki” na ulicy. Unikajcie również punktów na dworcach i lotniskach, gdyż kurs w takich miejscach będzie o wiele mniej korzystny niż w banku czy w kantorze ulokowanym w mieście na uboczu. Gotówkę najlepiej wymieniać w banku, który oferuje najkorzystniejszy kurs oraz bezpieczeństwo, szczególnie przy wymianie większych sum.

Pamiętajcie, że jadąc za granicę pieniądze warto mieć pochowane w kilku miejscach. Nigdy nie chowajcie wszystkich kart i pieniędzy tylko w portfelu, bo jeżeli padnie on łupem złodzieja zostaniecie bez grosza przy duszy. Miejcie również w pogotowiu numer do banku, żeby w razie problemów zastrzec skradzione karty. Gotówkę możecie trzymać w walizce, bagażu podręcznym, czy chociażby w bucie. U rymarza dostaniecie też specjalne paski do spodni z zamkiem błyskawicznym. Pieniądze będziecie mieli zawsze pod ręką, a zamek pozwoli Wam również kontrolować ile już wydaliście i ile jeszcze Wam zostało.

​Zobacz także:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYJAZDU

 PODRÓŻOWANIE AUTOSTOPEM

WYNAJEM SAMOCHODU

JEDZENIE W PODRÓŻY

 PIENIĄDZE W PODRÓŻY

 JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ Z BIUREM PODRÓŻY


comments powered by Disqus
Tagi: pieniądze   waluty  

REKLAMA

Nasz kanał na YouTube


Facebook

 

o autorze  |   o stronie  |   reklama  |   kontakt  |   polityka prywatności  |   Regulamin
Copyright 2012-2018 © TanieZwiedzanie.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
×

Naucz się tanio podróżować - kup moją książkę!

Wydałem książkę. 288 stron praktycznej wiedzy, bez lania wody i ogólników. Dowiedz się, jak kupować tanie bilety lotnicze, spać niedrogo na całym świecie i jak najtaniej podróżować wewnątrz konkretnego kraju.

Cena 49.99zł, wysyłka w ciągu 24h.

KUP TERAZ